Clicks88
tr.news

Kamerada: Francis, Sözde “Taciz” Aktivistleri Tarafından Kandırıldı [VIDEO]

20 Şubat tarihli genel vaazdan sonra, Papa Francis “tacizleri” kullanan bir grup Kilise Karşıtı eylemci ile bir araya geldi.

Gruba, Polonya milletvekili Joanna Scheuring-Wielgus ve "Korkma" diye anılan bir vakfın babaknıı Marek Lisiński önderlik etmekteydi.

Bu ikili, Francis’e Polonya’daki onaylanmamış din adamı “tacizleri” hakkında bir rapor sundu.

Francis, kimse kendisine Scheuring-Wielgus ve Lisiński'nin militan ateistler olduğunu söylemediği için onlarla birlikte dua etmeye başladı.

Lisiński'nin “taciz” olayı yaşadığını duyduğunda Francis ellerini öptü. Yaklaşan sinod esnasında "raporu" okuyacağına söz verdi.

Scheuring Wielgus eşcinsellik ve kürtaj yanlısı bir aktivist. Hiç kimsenin doğmamış bir çocuğa “çocuk” veya “insan” diyemeyeceğini iddia ediyor. Raporuyla birlikte, “Polonya Piskoposluğunun istifasını” teşvik etmeyi hedefliyor.

Lisiński, Polonya Devlet radyosuna, Avustralya ve ABD’den dava örnekleri vererek tazminat istediğini söyledi.

Eski bir alkolik olan Lisiński, 13 yaşında bir sunak görevlisi iken, cemaat rahibi tarafından “istismara uğradığını” iddia ediyor, ancak böyle bir görevde bulunduğuna dair hiçbir kanıt yok.

Kilise, Polonya'da küçüklere yönelik cinsel istismara karşı özel politikalar oluşturan çok az sayıda örgüt arasında yer almaktadır. Bununla birlikte, "rapor" sadece Kilise'ye saldırıyor.

Kanıtlanmış çok az istismar vakası içeriyor. Opole Piskoposluğu, taciz olayına karışan bir Opole rahibiyle ilgili sunduğu yanlışlıkları ayrıntılarıyla anlatan uzun bir liste yayınladı.

#newsCqaqksefog