Clicks1.3K
ZBM
1

Żywa krew Jezusa - Mesjasza odnaleziona i potwierdzona

Żywa krew Jezusa - Mesjasza odnaleziona i potwierdzona

Za: www.wyattmuseum.com/ron-wyatt.htm

Historia odnalezienia Arki Przymierza i krwi Jezusa Chrystusa przez Rona Wyatta jest niemal fantastyczna. Natknąłem si na nią całkiem niedawno i nadal nie wiem co o niej sądzić. Święta Zmartwychwstania Pańskiego mogą być dobrym momentem do jej przypomnienia, bowiem na ten temat pojawiło się niewiele materiałów w języku polskim.

Jak podaje Wikipedia, zmarły w 1999 roku Ron Wyatt był "pseudo-archeologiem", a jego odkrycia są odrzucone przez naukę czy nawet liderów jego sekty - Kościoła Adwentystów Siódmego Dnia. Od 1977 roku dokonał szereg odkryć archeologicznych na Bliskim Wschodzie. Szczegóły odkryć Wyatta podaje artykuł "SZCZĄTKI RYDWANÓW w Morzu Czerwonym - kolejny dowód biblijnego exodusu?"

"(...) Ronald Wyatt doszedł do wniosku, że biblijna góra Synaj leży nie na dzisiejszym Półwyspie Synajskim, ale w Arabii Saudyjskiej. Postanowił więc szukać przypuszczalnego miejsca przejścia Izraelitów przez morze nie nad Zatoką Sueską, ale nad Zatoką Akaba (...)".

Wyatt dokonał tam szereg odkryć, które są udokumentowane zdjęciami (patrz artykuł). Tak więc określenie go jako pseudo-archeologa świadczy o wyraźnej próbie zdyskredytowania w Wikipedii. Dodatkowej pikanterii dodaje fakt, że Arabia Saudyjska zakazała dalszych badań tych miejsc, otaczając je w całości ogrodzeniem!

Nie zraziło to jednak niezależnych badaczy, którzy kontynuują z powodzeniem poszukiwania.
Jednak największym odkryciem Wyatta może być Arka Przymierza, którą rzekomo odkrył 6 stycznia 1982 roku w jaskini Zedekiah w północnej Jerozolimie. Została ona tam ponoć ukryta w roku 586 p.n.e. przez Jeremiasza. Jak podaje Wyatt, to właśnie na tej górze dokonano ukrzyżowania Jezusa Chrystusa ponad 500 lat później, nie wiedząc, że poniżej znajduje się Arka Przymierza. Jak podaje autor artykułu "The Story of Ron Wyatt and the Blood of Jesus Christ" ("Historia Rona Wyatta i Krew Jezusa Chrystusa"):
"(...) 14 Izraelczyków, którzy próbowali dotrzeć do Arki Przymierza schowanej w jaskini w Jerozolimie straciło życie. Powodem wg. autora artykułu jest to, że Bóg nie daje dostępu do Arki przebierańcom, którymi są chazarscy rzekomi Izraelici. Nawet prawdziwi Izraelici nie mogą jej dotykać. 4 Żydów ubranych w stroje Lewitów zmarło zaraz po wejściu do tej jaskini. Jeszcze jeden przewrócił się przy wejściu i przez 2 tygodnie leczył w szpitalu.
Wtedy poproszono Rona Wyatta z Tennessee o pomoc, by zbadał co się tam dzieje. Wyattowi udało się wejść i znalazł Izraelczyków leżących na plecach - martwych z oczami ułożonymi w zeza. Sam ich stamtąd wyciągnął, gdyż nikt żaden izraelski Żyd nie był na tyle odważny by mu pomóc. Nie ma co się dziwić, że to "terrorystyczne państwo" trzyma całą sprawę w tajemnicy od 27 lat
(...)".

Wg. autora, Wyatt jako członek syjonistycznego Kościoła Adwentystów 7-go Dnia współpracował blisko z izraelskimi fundamentalistami - dlatego też był przez nich akceptowany. Departament Starożytności zażądał od niego zachowania milczenia odnośnie dokonywanych odkryć. Tłumaczono mu to tym, że żydowscy ekstremiści mogą to uznać za znak do odbudowy starożytnej świątyni (Trzeciej Świątyni) w Jerozolimie, na miejscu dwóch wielkich meczetów Al Aksa oraz Dome of the Rock. Mogło to doprowadzić do wojny z Arabami.

Choć dla Wyatta odbudowa świątyni była niedorzecznością, gdyż oznaczało by to wznowienie praktyk rytuałów krwawych ofiar, na co Bóg na pewno by nie pozwolił, to jednak nie upublicznił wielu dokumentów i fotografii. Nie rozumiał w pełni, że Izraelczykom chodzi nie o świątynię i możliwe rozruchy, a o samą treść odkrycia.

Zaraz nazajutrz po jego śmierci rozpoczęła się kampania dyskredytowania Wyatta, np. redakcja WorldNetDaily otrzymała e-mail o następującej treści "świat stracił jednego z najbarwniejszych szarlatanów".

Jak podaje transkrypt relacji Wyatta na temat odkrycia Arki Przymierza:
"Zaskoczenie moje przekroczyło wszelkie granice, gdyż nie spodziewałem się odnaleźć Arki Przymierza. Nie miałem także w zamiarze odnalezienie miejsca ukrzyżowania, tak więc było niesamowite szczęście i zbieg okoliczności, że dokonałem takiego odkrycia. Nie łączyłem też początkowo obecności krwi na Krześle Łaski Arki Przymierza z ukrzyżowaniem Chrystusa".

Wyattowi udało się połączyć fakt obecności krwi z ukrzyżowaniem, dopiero gdy odkrył szczelinę w skale, która prowadziła wprost znad Krzesła Łaski Arki Przymierza w górę, do miejsca gdzie dokonano ukrzyżowania. Było tam kwadratowe wgłębienie, gdzie mógł być wbity krzyż, obok niego rozpoczynała się szczelina. Mogła ona powstać w momencie ukrzyżowania Chrystusa, gdy ziemia się zatrzęsła. Pobrał więc próbki krwi do analizy, nie wiedząc jeszcze, że może to być krew samego Jezusa Chrystusa.

Najbardziej niesamowite jest nagranie wideo samego Rona Wyatta, który opowiada na temat badań przeprowadzonych na odnalezionej krwi w jaskini:

Kobieta: Mówiłeś, że masz krew naszego Pana, któr przebadali Izraelczycy?
Ron Wyatt: Tak, to prawda.
Kobieta: Co im się udało ustalić?
Ron Wyatt: (...) Powiem krótko. Sucha krew jest martwa. Każdy to może potwierdzić, badano krew z mumii faraonów, można z nią robić pewne rzeczy, ale nie można policzyć chromosomów, przynajmniej metodami, które ja znam. Następuje jednak postęp, nie będę udawał że wszystko wiem. Z tego co jednak wiem, nie ma możliwości policzenia chromosomów w martwej krwi - można wycignąć DNA i inne rzeczy, ale nie policzyć chromosomy. One są w żywych białych krwinkach. Zrobiłem analizę w laboratorium w Izraelu, poradzili mi je badacze starożytności. Poprosiłem o analizę krwi i o to by powiedziano mi co można o niej powiedzieć. Postanowili ją odtworzyć, trzymając w temperaturze ciała przez 72 godziny lekko mieszając. Odszedłem zostawiając im to, oni sęi na tym znali i wiedzieli co z tym zrobić. Gdy wróciłem potwierdzili, że jest to krew ludzka, zrobili wszystkie potrzebne testy. Wtedy poprosiłem ich by umieścili białe krwinki na materiale do rozmnożenia i trzymali to w temperaturze ciała przez 48 godzin.
Odpowiedzieli, że to nic nie da, bo krew jest martwa. Poprosiłem ich jednak by to zrobili dla mnie. Zgodzili się. Powiedziałem, że wrócę gdy będą to wyciągać i badać. Gdy wróciłem, zaczęli to badać pod mikroskopem i nagle jeden technik zawołał drugiego, potem zawołali szefa, rozmawiając cały czas po hebrajsku. Potem spojrzeli na mnie i zapytali: "- dlaczego ta krew ludzka ma tylko 24 chromosomy?!" Każdy z nas ma 46 - 23 od matki, 23 od ojca. 22 autosomy od matki, 22 autosomy od ojca i jeden chromosom X od matki oraz 1 chromosom X lub Y od ojca (decydujące o płci). Ta krew miała 23 chromosomy ze strony matki i tylko jeden chromosom Y. Dziecko nie mogłoby się rozwinąć gdyby nie miało autosomów od matki. Tak więc wszystkie jego cechy fizyczne były zdeterminowane z jej strony rodziny. Jego płeć męska była zdeterminowana przez ten jeden chromosom Y, który nie pochodził od ludzkiego mężczyzny.
Wtedy oni powiedzieli: "- ta krew jest żywa".
Wtedy im odpowiedziałem: "- bo ta krew jest .... to jest krew waszego Mesjasza".


Ron Wyatt już dawno nie żyje, nie może więc potwierdzić czy też zaprzeczyć temu co powiedział. Próbki krwi są nadal w rękach rodziny Wyatta - badano je powtórnie i znów się okazało, że jest żywa. Dziwna cisza panuje wokół tej całej sprawy... Ron Wyatt dokonał tyle wspaniałych odkryć, że powinno być o nim głośno - a nie jest. W polskim internecie natknąłem się tylko na kilka artykułów, żaden nie mówi szerzej od odkryciu Krwi Pańskiej.

Następcy Rona Wyatta jednak nie próżnują - dokonywane są kolejne odkrycia jak Sodoma i Gomora, a prace w jaskini są kontynuowane, oczywiście za zgodą władz Izraela.

Materiały:

"SZCZTKI RYDWANÓW w Morzu Czerwonym kolejny dowód biblijnego exodusu?"
potop-exodus.w.interia.pl/exodus/rydwany.html
·
The Story of Ron Wyatt and the Blood of Jesus Christ
web.me.com/…/Blood_on_the_Me…
·
Ron Wyatt o badaniach krwi Chrystusa: www.youtube.com/watch
·
Arka Przymierza odnaleziona! krolestwoboze.pl/Biblia/Arka/Arka_Przymierza.htm
·
Arka Noego? - odkrycie Ronalda Wyatta potop-exodus.w.interia.pl/potop/wyatt/arkanoego1.html
·
SZCZTKI RYDWANÓW w Morzu Czerwonym kolejny dowód biblijnego exodusu? potop-exodus.w.interia.pl/exodus/rydwany.html
·
Oficjalna strona Rona Wyatta: www.wyattmuseum.com
·
Fervent Heat Trailer Wyatt Archaeological Research 2010: www.youtube.com/watch
·
DRY BLOOD OF JESUS: DISCOVERY? www.youtube.com/watch
·
The Ark of the Covenant wyattmuseum.com/arkofthecovenant.htm
·
Ron Wyatt in Zedekiahs cave- part 1 www.youtube.com/watch
·
Ron Wyatt Ark of the Covenant 1999 Hi Res www.youtube.com/watch
·
Ark of the Covenant Ronn Wyatt
video.google.com/videoplay
·
Who Was Ron Wyatt? www.arkdiscovery.com/ron_wyatt.htm