Jazyk
Pozretia
38
Peter(skala)

Rok 1917 a svätý Maximilian Kolbe

100 rokov Militia Immaculatae – Rok 1917 a svätý Maximilian Kolbe

Roku 2017 bude nielen 100. výročie zjavení Panny Márie vo Fatime či bolševickej revolúcie v Rusku, ale aj založenie rytierského rádu Militia Immaculatae svätým Maximilianom Kolbem. Všetky tri udalosti spolu súvisia.

11. februára je deň spomienky na Lurdskú Pannu Máriu. Je to príležitosť pripomenúť si všetko okolo Militia Immaculatae.
Panna Mária v Lurdoch: „Ja som Nepoškvrnené Počatie“
Keď sa Bernadeta Soubirousová 25. marca 1858, v deň 16. zjavenia pýtala Bohorodičky ako sa volá, ako jej to prikázal farár z Lúrd Abbé Peyramale, odpovedala Panna Mária okcitánštinou (v starorománskom jazyku, ktorým hovorí južná tretina Francúzska, pozn. prekl.):

„Quesoy era Immaculada Counceptiou“ – „Ja som Nepoškvrnené Počatie.“

Datum 8. decembra – splodenia Panny Márie – sa nachádza presne na deň deväť mesiacov pred 8. septembrom, ktorú Cirkev oslavuje ako slávnosť Narodenia Panny Márie. Tým sa zdôrazňuje, že život budúcej Matky Ježiša Krista začal v okamihu, keď bola svätou Annou a svätým Joachimom splodená.

Dogma o Nepoškvrnenom Počatí, ktorú vyhlásil pápež Pius IX. dňa 8. decembra 1854 bulou Ineffalibilis Deus (nevysvetliteľný Boh), bola 14 ročnému dievčaťu, ktoré sa podľa jej okcitánskeho mena volá Mária Bernada Sobeirons, neznáma.

Dogma zdôrazňuje, že najsvätejšia Panna Mária ako jediné stvorenie bola od prvého okamžiku jej splodenia ako aj počas celého života bez dedičného hriechu ako aj každého iného hriechu, uchránená.

Nepoškvrnená, ktorej pamätný deň Beatae Mariae Virginis de Lapurdo oslavuje Cirkev 11. februára ako zjavenie v Lurdoch, stojí v priamej súvislosti s predchádzajúcimi zjaveniami Panny Márie v parížskej ulici Rue du Bac roku 1830 svätej Kataríne Labouré a so Zázračnou Medailónkou.

Maximilián Kolbe a slobodomurársky Rím

Maximilian Kolbe, mladý františkánsky minorita bol 59 rokov po zjavení Panny Márie v Lurdoch 1858, kde sa Panna Mária dala spoznať ako „Nepoškvrnené Počatie“ očitým svedkom slobodomurárskej demonštrácie v Ríme.

viac na: www.karmel2017.sk/rok-1917-a-svat…
Napísať komentár