Język
Wyświetlenia
5,7 tys.
mkatana 5 7

Korzeń mniszka lekarskiego skuteczniejszy od chemioterapii.

Korzeń mniszka lekarskiego skuteczniejszy od chemioterapii.

(Health Benefits) Naukowcy odkryli, że korzeń mniszka lekarskiego działa lepiej niż chemioterapia. Podczas gdy chemioterapia zabija wszystkie komórki, mniszek zabija jedynie te dotknięte rakiem.
Niesłusznie zaniedbywana roślina bogata we właściwości lecznicze, i jedyna, najważniejsza rzecz to by zbierać ją w czystym środowisku, daleko od dróg. W medycynie ludowej z kwiatów mniszka robi się syrop, wiedząc że zawiera wiele substancji terapeutycznych. Ale mniej wiemy o korzeniu mniszka, który pomaga chorym na raka.
Ponadto ma właściwości moczopędne, stymuluje wydzielanie żółci, oczyszcza wątrobę, pomaga w chorobach alergicznych, jest wspaniałym sojusznikiem w obniżaniu cholesterolu. Korzeń mniszka jest bogaty w minerały takie jak żelazo, wapno, kwas foliowy i magnez, oraz witaminy C i A.
Portal Natural News poinformował, że rezultaty badań na Wydziale Chemii i Biochemii Uniwersytetu Windsor w Kanadzie dają nową nadzieję wszystkim cierpiącym na raka. Doszli do wniosku, że korzeń mniszka zabija komórki rakowe. Kolejną ważną info jest to, że nie ma negatywnego wpływu na inne komórki organizmu.
Badanie wykryło, że herbata z mniszka wpływa na komórki rakowe w taki sposób, że rozpadają się w ciągu 48 godzin, zaś zdrowe pozostają w całości. Stałe stosowanie korzenia mniszka może zniszczyć większość komórek rakowych. Te niespodziewane wyniki zmusiły naukowców do dalszego badania tej cudownej rośliny.
72-letni John Di Carlo jest osobiście przekonany do terapeutycznych właściwości mniszka. Spędził 3 lata poddając się agresywnej i intensywnej terapii chemioterapii, po czym lekarze zwolnili go do domu by spędził z rodzina ostatnie dni życia. Biorąc pod uwagę fakt, że lekarze mieli mniejszy wybór w poszukiwaniu rozwiązań do walki z jego chorobą, zasugerowali mu picie herbaty z korzenia mniszka lekarskiego, i zaledwie po 4 miesiącach doświadczył remisji choroby.
Źródło: healthydebates.com/root-effective-chemotherapy/
Tłum. z j. ang. Ola Gordon.

Napisz komentarz …
henryk33 wspomniał ten post w Korzeń mniszka lekarskiego skuteczniejszy od chemioterapii..
djkm
NIe do końca tak: koniec z tą chemią. I w małych gospodarstwach rolnicy pakują środki ochrony roślin w dużych ilościach. Np. w przypadku buraków cukrowych jest to osiem oprysków co tydzień około kwietnia i maja. Tak dawniej doradzały ośrodki doradztwa rolniczego. Obecnie niektóre z tych ośrodków już mówią, że są inne znacznie mniej toksyczne sposoby ochrony roślin, ale rolnicy, jak się … Więcej
Czeslaw Lipka
POWINNA JAK NAJSZYBCJEJ WROCIC MEDYCYNA LECZNICTWO NATURALNE -ZIOLOWE A NIE FASZEROWAC SPOLECZENSTWO CHEMIA I GOSPODARSTWA DO ILUS HEKTAROW BEDZIE ZDROWSZA ZYWNOSC A NIE JAK TERAZ PO 60 HEKTAROW I NON STOP OPRYSKI I NAWOZY Z ZYWNOSC TO SYF
Kasiawen1606 lubi to. 
djkm
Proponuję przeczytać informacje o tym u dr hab. H. Różańskiego: rozanski.li/…/taraxacum-mnisz… . Nie wiem kto ma rację, ale odrobinę zależności pomiędzy witaminami i mikroelementami mieliśmy okazję sprawdzić - w naszym przypadku wiedza p. Różańskiego nie zawiodła.
ELZBIETA SPITALNIAK lubi to. 
mkatana
Badanie wykryło, że herbata z mniszka wpływa na komórki rakowe w taki sposób, że rozpadają się w ciągu 48 godzin, zaś zdrowe pozostają w całości. Stałe stosowanie korzenia mniszka może zniszczyć większość komórek rakowych.
celsad lubi to. 
Agata.B lubi to.