Język
Wyświetlenia
2,8 tys.
ŚW.FILOMENA 1

Kościół Katolicki, na życzenie Franciszka, zmienia treść najważniejszych modlitw w Mszale Rzymskim!

Stało się, modlitwa "Ojcze Nasz" zostanie zmieniona. Chodzi o fragment "nie wódź nas na pokuszenie", co sugeruje rzekomo, że to Bóg kusi człowieka. Teraz będzie to brzmiało nieco inaczej.

Zamiast "nie wódź nas na pokuszenie" Katolicy będą mówić "nie opuszczaj nas w pokusie". Brzmi to fundamentalnie inaczej i z pewnością ludzie nauczeni automatyzmu modlitwy łatwo się do tego nie przyzwyczają i będą się zapewne komicznie mylić podczas modlitwy, która jest przecież formułą podstawową w tej religii.

Teraz wiadomo, że w nowej wersji Mszału Rzymskiego, który jest wydawany po włosku, zawarto korektę modlitwy "Ojcze Nasz" i w problematycznym wersie zawarto "non abbandonarci alla tentazione", co oznacza właśnie „nie opuszczaj nas w pokusie”.

Co ciekawe skorygowano również modlitwę "Chwała na wysokości Bogu". Zamiast frazy "pokój ludziom dobrej woli", katolicy będą teraz mówić „pokój ludziom umiłowanym przez Pana” a po włosku "pace in terra agli uomini amati dal Signore". Eksperci kościelni twierdzą, że jest to znacznie bliższy przekład tej modlitwy z Ewangelii św. Marka.

Zmiany treści dwóch popularnych modlitw z pewnością spowodują wielkie poruszenie. Trzeba przypomnieć, że niemal rok temu, zmiany treści modlitwy "Ojcze Nasz" zażądał papież Franciszek. Wydany obecnie Mszał Rzymski, musi być jeszcze zatwierdzony przez Watykan, ale wydaje się, że jest to raczej formalność.

za: zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kosciol-katolic…
www.niedziela.pl/…/Wlochy-zmiany-w…
_____________________________________________________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

Mafia Św. Gallena: Franciszek dostał 5 lat na przeróbkę Kościoła

JEZUS: Jako pierwsze mają być zniszczone Sakramenty - potem Msza, następnie Biblia

JEZUS: Orędzie do kapłanów, biskupów i kardynałów o fałszywym proroku


JEZUS: On został wysłany, aby zdemontować Mój Kościół i rozedrzeć go na strzępy


MATKA ZBAWIENIA: Fałszywy prorok wprowadzi potężną wiarę ekumeniczną, co zadowoli każdego heretyka

JEZUS : Ostrzegam was. Nowa Światowa Religia na zewnątrz będzie się wydawać, dobrą i świętą organizacją, pełną miłości i współczucia

🔥 LIST DO KAPŁANÓW: KOŚCIÓŁ W CZASIE WIELKIEGO ODSTĘPSTWA OD WIARY