Język
Wyświetlenia
1 tys.
Quas Primas 19 3

OSZCZERSTWO.

Oszczerstwo
6 Czerwiec 2016 ·


„Grzesznik szerzy niezgodę między przyjaciółmi
i rzuca oszczerstwo między tych, co żyją w zgodzie” (Syr 28, 9).

„A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga” (2 Tm 3, 1-4).

„Jeżeli ktoś uważa się za człowieka religijnego, lecz łudząc serce swoje nie powściąga swego języka, to pobożność jego pozbawiona jest podstaw”

(Jk 1, 26).

„Nawróć się do Pana, porzuć grzechy,
błagaj przed obliczem Jego, umniejsz zgorszenie!”

(Syr 17, 25).

OSZCZERSTWO (oczernianie)
– czyli rozpowiadanie (słowem mówionym lub pismem, lub w jakikolwiek inny sposób) o bliźnim rzeczy złych a nieprawdziwych – jest grzechem ciężkim. Problem tym poważniejszy, im bardziej szkodzi się czyjejś dobrej sławie. Problem jeszcze poważniejszy, gdy szkodzi się dobrej sławie osoby, która podejmuje zadania związane z realizacją dobra o szerszym zasięgu.

Jeśli ktoś wydobył się już z sideł diabła, porzuca proceder oszczerstwa i szczerze się wyspowiada z popełnionego grzechu oszczerstwa, jest to niewystarczające. Istnieje ŚCISŁY OBOWIĄZEK WYRAŹNEGO ODWOŁANIA OSZCZERSTWA, naprawienia czyjejś dobrej sławy, której przez oszczerstwo się zaszkodziło. Dokładnie do tych samych osób, do których wypowiedziało się słowa oszczerstwa należy zatem wypowiedzieć słowa sprostowania. A jeśli sprawa się rozniosła, należy – o ile to tylko możliwe – dołożyć wszelkich starań, aby sprostowanie dotarło jasno i wyraźnie do wszystkich osób, do których dotarło oszczerstwo. Jest to obowiązek ścisły. Jeśli ktoś, mając taką możliwość, nie dopełni go i nie ma zamiaru go dopełnić, ten nie dostępuje odpuszczenia grzechów, choćby spowiadał się bardzo szczerze.

Istnieją takie grzechy, które bezwzględnie wymagają naprawienia. Do takich grzechów należy między innymi kradzież i oszczerstwo.

– – –
treści katolickie:

sacerdoshyacinthus.com
verbumcatholicum.com
twitter.com/SacHyacinthus
Quas Primas
JEST grzechem ciężkim!
-----------------------------------------------------------------
OSZCZERSTWO (oczernianie)
czyli rozpowiadanie (słowem mówionym lub pismem, lub w jakikolwiek inny sposób) o bliźnim rzeczy złych a nieprawdziwych – jest grzechem ciężkim.Problem tym poważniejszy, im bardziej szkodzi się czyjejś dobrej sławie. Problem jeszcze poważniejszy, gdy szkodzi się dobrej sławie … Więcej
Quas Primas
Ten tytuł poniżej, wiadomo, że kierowany jest do pewnych osób na tym portalu, to nic innego jak OSZCZERSTWO!
To nawet nie jest manipulacja, ale nienawiść do tych, którzy nic nie zmyślają, tylko piszą FAKTY.
Chory człowiek doprowadza do "banów" userów, którzy pisali prawdę.
Przemek został zbanowany, bo chory z nienawiści "papolatra" doniósł na niego.
Pewnie w donosie napisał"rozprawkę"... Więcej
Quas Primas
Dobrze, że temat ZBM jest już zdjęty.
Zdążyłam przeczytać artykuł i uważam, że to jest POTWARZ, czyli oszczerstwo.
Papież Benedykt XVI, który zdjął ekskomunikę z Kapłanów z Bractwa św. Piusa X, który w 2006 r w Ratyzbonie odważył się przytoczyć cytat, gdzie jasno jest powiedziane, że islam jest religią wojny (wiadomo co się potem działo).
Papież, który mimo sprzeciwów, zrobił wszystko, aby do … Więcej
Quas Primas
Oszczerca zawsze pozostaje oszczercą.
A trzeba wiedzieć, że (...) i oszczercy nie wejdą do Królestwa niebieskiego.
Quas Primas
„A wiedz o tym, że w dniach ostatnich nastaną chwile trudne. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, wyniośli, pyszni, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bez serca, bezlitośni, miotający oszczerstwa, niepohamowani, bez uczuć ludzkich, nieprzychylni, zdrajcy, zuchwali, nadęci, miłujący bardziej rozkosz niż Boga”
(2 Tm 3, 1-4).
Quas Primas
„Nawróć się do Pana, porzuć grzechy,
błagaj przed obliczem Jego, umniejsz zgorszenie!”
(Syr 17, 25).
Quas Primas
A więc odwołaj swoje oszczerstwa obłudniku.
Także te, w stosunku do autora powyższego artykułu.
------------------------------------------------------------------------------------

„Nawróć się do Pana, porzuć grzechy,
błagaj przed obliczem Jego, umniejsz zgorszenie!”

(Syr 17, 25).

OSZCZERSTWO (oczernianie)
– czyli rozpowiadanie (słowem mówionym lub pismem, lub w jakikolwiek inny sposób) o … Więcej
Quas Primas
???
----------------------------------------------------------------------

Rebelius
Zagadka.
Co do fragmentu zacytowanej wypowiedzi Bałemby Jacka (ks.) : "Przyznają Państwo, że sprawa zalatuje groteską?" : groteską można nazwać fakt,że ten (ks.) jeszcze działa w tzw. przestrzeni wirtualnej.

ona lubi to.
Quas Primas
Oto kolejny dowód żydowskiej perfidii !
------------------------------------------------------------------------------
Rebelius

Zagadka.

Quas Primas Ks. Jacek Bałemba, to jeden z niewielu Księży katolickich (nie mylić z księżmi modernistami), który staje w prawdzie
___________________________________________________________________________________________________
Bałemba Jacek (ks.) jest dowo… Więcej
Quas Primas
Najpierw musieliby niektórzy udać się do egzorcysty:
Opętani tego nie rozumieją.

-------------------------------------------------------------------------------
OSZCZERSTWO (oczernianie) – czyli rozpowiadanie (słowem mówionym lub pismem, lub w jakikolwiek inny sposób) o bliźnim rzeczy złych a nieprawdziwych – jest grzechem ciężkim. Problem tym poważniejszy, im bardziej szkodzi się czyjejś … Więcej
Quas Primas
Ks. Jacek Bałemba, to jeden z niewielu Księży katolickich (nie mylić z księżmi modernistami), który staje w prawdzie i dzielnie a także niewzruszenie na oszczerstwa i obelgi Jego osoby, broni świętej wiary katolickiej i Kościół Chrystusa.
ps. to nie pierwsza obelga Ks. Jacka na tym portalu.

---------------------------------------------------------------------------------
Rebelius

Wideo z satani… Więcej
Quas Primas wspomniała ten post w No kto.... może się tutaj znaleźć? Ano, ci, co bezczeszczą swoje ciała, które są zastrzeżone tylko ….
Quas Primas
Dobre dzieła NIE podobają się diabłu, więc musi atakować.
BAH
@szambowóz ("ozdoba forum")


Od kiedy obowiązkiem katolika
jest rozpowiadanie cudzych "grzechów"?
To jest dostarczanie na portal gnojowicy.
W imię czego?
Czy to są nowe standardy forum?

Redakcja nie reaguje na zgłoszenia a później jest zdziwienie.
Quas Primas
OSZCZERSTWO (oczernianie) – czyli rozpowiadanie (słowem mówionym lub pismem, lub w jakikolwiek inny sposób) o bliźnim rzeczy złych a nieprawdziwych – jest grzechem ciężkim. Problem tym poważniejszy, im bardziej szkodzi się czyjejś dobrej sławie. Problem jeszcze poważniejszy, gdy szkodzi się dobrej sławie osoby, która podejmuje zadania związane z realizacją dobra o szerszym zasięgu.

Jeśli ktoś … Więcej
Premizlaus Crucis
ona
Miłosc to euforia, to radość, to latanie nad ziemią, to moc uczuc jakie wyrazane są spontanicznie- ale cóz wam po tym opisie jak nigdy nie kochaliście.Siebie nie kochacie, innych nie obdarzacie miłoscią , wiec i Bog w sztywnych ramach prawa pozbawiony jakichkolwiek uczuc z waszej strony

Chodzi tutaj oczywiście o amor, a nie o caritas.
A katolik wciela w życie caritas.
Premizlaus Crucis
Uwziął się ten szaleniec pod żeńskim kontem na Panią, niczym mucha natrętna. Trzy komentarze na Pani temat w krótkim czasie pod rząd, to już jest obsesja na Pani punkcie. Naprawdę tym człowiekiem powinny się zająć organa ścigania. Ten człowiek może być niebezpieczny.
22Cecylia
Iluż takich „milusińskich" jest na glori tv. Smutne jest to, że nie wezmą oni sobie tych wiadomości do serca i dalej będą zjeżdżać po równi pochyłej.
Trzeba się dużo więcej za nich modlić.
Quas Primas
"Jeśli ktoś wydobył się już z sideł diabła, porzuca proceder oszczerstwa i szczerze się wyspowiada z popełnionego grzechu oszczerstwa, jest to niewystarczające. Istnieje ŚCISŁY OBOWIĄZEK WYRAŹNEGO ODWOŁANIA OSZCZERSTWA, naprawienia czyjejś dobrej sławy, której przez oszczerstwo się zaszkodziło. Dokładnie do tych samych osób, do których wypowiedziało się słowa oszczerstwa należy zatem wypowie… Więcej
Quas Primas
„Grzesznik szerzy niezgodę między przyjaciółmi
i rzuca oszczerstwo między tych, co żyją w zgodzie”
(Syr 28, 9).

----------------------------------
OSZCZERSTWO (oczernianie)
– czyli rozpowiadanie (słowem mówionym lub pismem, lub w jakikolwiek inny sposób) o bliźnim rzeczy złych a nieprawdziwych – jest grzechem ciężkim. Problem tym poważniejszy, im bardziej szkodzi się czyjejś dobrej sławie. … Więcej