Clicks34
lt.news

Moterų diakonių komisija užbaigė savo darbus

Popiežiaus Pranciškaus moterims diakonėms paskirta komisija užbaigė savo darbus šių metų birželio mėnesį ir Kardinolas Ladaria asmeniškai pagaliau įteikė galutinius dokumentus Pranciškui.

Tinklalapio VidaNuevaDigital.com duomenimis (gruodžio 17), dokumentacijos pranešimas sudarytas vos iš kelių puslapių ir jame esanti informacija buvo priimta vienabalsiu komisijos sprendimu.

Komisiją sudarė dvylika teologų, kurie darbus pradėjo dar 2016-ųjų rugpjūtį. Įgaliotiniai neprivalėjo nutarti ar atsakyti į moterų diakonių klausimą, tačiau „ši realybė“ buvo išsamiai nagrinėta bei išstudijuota dar pirmaisiais Bažnyčios egzistavimo šimtmečiais.

Vienas anoniminis komisijos narys internetiniam portalui VidaNuevaDigital.com pareiškė, jog šio dokumento sudarymo metu buvo pasinaudoti vos keli istoriniai asmenys ar liudytojai, tačiau jų nurodytos informacijos nepakako - komisija tikėjosi išsiaiškinti kur kas daugiau“.

Pirmajame „moterų diakonių“ šimtmetyje šios individės (akivaizdžiai) nebuvo įšventinamos ministrės ar dvasininkės, bet verčiau paskirtos tam tikrų labdarų darbuotojos.

Paveiksliukas: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsGwzpjewvxx