Clicks1.9K
borgan
12

Kard. Burke mówi, żeby unikać mszy odprawianych przez lefebrystów

www.fronda.pl/forum/kard-burke-kryt…

"69-letni kardynał przyznał się do zamieszania, które nastąpiło od czasu, gdy papież Franciszek udzielił pozwolenia FSSPX do wysłuchania spowiedzi, a ostatnio do udzielania ślubów (pod warunkiem, że żaden kapłan diecezjalny nie będzie dostępny, a lokalny biskup zaaprobuje). Obie propozycje zostały podjęte dla dobra wiernych i formalnie nie zmieniły nic w odniesieniu do oficjalnego statusu FSSPX, którego kapłani pozostają zawieszeni i dlatego nie mogą sprawować innych sakramentów. "tutaj nie ma żadnego kanonicznego wytłumaczenia tego i jest to po prostu anomalia" - zauważył Burke "Nie są już ekskomunikowani, ale nie są również w regularnej komunii z Kościołem katolickim". (...)

W świetle tego statusu, który nie zmienił się formalnie, Burke ostrzegł wiernych, że najlepiej jest unikać liturgii FSSP

"Nie sądzę, aby było dobrym znakiem, aby przyjmować sakramenty w Stowarzyszeniu Kapłańskim Świętego Piusa X, ponieważ to im nie pomaga, przede wszystkim, że sakramenty nie są celebrowane uczciwie. Są one ważne; nie ma co do tego wątpliwości, jeśli kapłani są ważnie wyświęceni, ale .. jest to kontrrewolucja do wspólnoty Kościoła. Zamiast tego powinniśmy zachęcać członków Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X do pojednania z Kościołem."

Całośc tu:

www.churchmilitant.com/…/cdl-burke-sspx-…

www.fronda.pl/forum/kard-burke-kryt…
przeciwherezjom and one more user like this.
przeciwherezjom likes this.
jadwiska likes this.