Język
Wyświetlenia
1 tys.
ledun 4

Benedykt XVI staje w obronie Franciszka. "To bzdurne uprzedzenia"

Emerytowany Ojciec Święty Benedykt XVI stanął w obronie swojego następcy. Za głupie uznał opinie nt. Franciszka, jakoby jest człowiekiem "pozbawionym odpowiedniego przygotowania teologicznego i filozoficznego".

91-letni Benedykt XVI wystosował list do prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji w Watykanie ks. Dario Vifano ws. prezentacji zbioru 11 książek "Teologia papieża Franciszka". Wydawnicza inicjatywa zbiega się z piątą rocznicą wyboru Franciszka, która przypada we wtorek.

"Pochwalam tę inicjatywę, będącą reakcją sprzeciwu wobec głupich uprzedzeń, zgodnie z którymi papież Franciszek jest tylko człowiekiem praktycznym, pozbawionym szczególnej formacji teologicznej i filozoficznej, podczas gdy ja miałbym być wyłącznie teoretykiem teologii, mało rozumiejącym konkretne życie dzisiejszego chrześcijanina" – podkreślił Benedykt XVI.

Wyraził też przekonanie, że książki ukazują papieża jako człowieka o głębokim przygotowaniu filozoficznym i teologicznym.

– Pomagają też dostrzec wewnętrzną kontynuację między dwoma pontyfikatami, mimo wszystkich różnic stylu i temperamentu – stwierdził, w pierwszej bezpośredniej wypowiedzi nt. obecnego papieża.

Kolekcja książek o teologii Franciszka pióra wybitnych naukowców o międzynarodowej sławie ukaże się także w tłumaczeniu na język angielski, hiszpański, francuski, portugalski, polski i rumuński - zapowiedziano podczas prezentacji.

Źródło: niezalezna.pl

telewizjarepublika.pl/benedykt-xvi-st…
Quas Primas
Jak powiedział kard. Maradiaga, Franciszkowa teologia w sprawie Kościoła jest taka, że Franciszek WPROWADZI erę REFORM, które będą Franciszkowe ( a nie Kościoła)
ps. Franciszek nie robi nic innego, jak tylko ciągnie dalej (ale JAWNIEJ) soborowe reformy!!!
------------------------------
"Kardynał Maradiaga z Hondurasu, koordynator rady doradców papieża, zapowiedział wielką nową erę w Kościele, … Więcej
Irenikus
UWAGA: Fake News !!!
Tymoteusz
Cóż po nawet najlepszym przygotowaniu teologicznym i filozoficznym, jak wiara Franciszka jest nie taka, jak powinna...