Clicks42
lt.news

Amazonės vyskupas: Sekmininkai užplūdo Amazonę - tikinčiųjų skaičius išaugo iki 80%

Veikiantis Amazonės sinodo dokumentas nurodo „klaidingas prognozes ir planus“ bei yra „toli gražu nuo realybės“, žiniasklaidai ACI Digital rugpjūčio 20-ąją teigė atsistatydinęs Marajo, Amazonės upės deltoje esančios vyskupystės, vyskupas Jose Luisas Azcona.

Azcona atkreipė dėmesį, jog dokumente nuolat nostalgiškai minima Amazonė, kuri tokia šiuo metu neegzistuoja.

Kai kuriose Amazonės ar Brazilijos vietovėse sekmininkų (protestantų) Bažnyčios tikinčiųjų skaičius siekia 80% ir gerokai lenkia kitas kultūras bei identiškumus: „Tai yra šiandieninės Amazonės veidas“. Be to: „Amazonė daugiau nebėra katalikiška“.

Azcona prakalbo apie vaikų lytinį išnaudojimą artimųjų aplinkoje ir kaip tai yra plačiai paplitusi realybė Amazonėje, kur šią problemą sinode ignoruojama

Dvasininkas taip pat sukritikavo dokumentą už pastovius bandymus ir tendencijas tapatinti Evangeliją ir vietines Amazonės kultūras.

Dėl susituokusių kunigų Azcona pabrėžė, kad dvasininkijos reikšmė Amazonėje ir apskritai visoje pasaulioje Bažnyčioje yra prarasta arba mirusi: „Kodė šventinti viri probati (išbandytus vyrus) per pačią dvasininkijos krizę?“

Paveiksliukas: José Luis Azcona of Marajó, #newsSxhwwyozsk