Clicks356
Peter(skala)

V Komunite Cenacolo v Kráľovej pri Senci bol deň otvorených dverí

Kráľová pri Senci 24. júna (TK KBS/Rádio LUMEN) Z temnoty do svetla. To nie je len slogan komunity Cenacolo na Slovensku, ktorá sídli na Včelárskej Paseke neďaleko Kráľovej pri Senci, ale aj odhodlanie závislých na alkohole, drogách či gamblerstve prostredníctvom práce a modlitby začať nový život. V sobotu bol v komunite deň otvorených dverí. Oficiálny program sa začal modlitbou svätého ruženca, po nej bola svätá omša, divadelné predstavenie o priateľstve a svedectvá závislých.

Marcel bol od pätnástich rokov závislý na tvrdých drogách. Dnes je piaty rok v komunite, medzi dvadsiatimi siedmimi chlapcami. „Je to taký sviatok života. Taká oslava života, toho čo nám vlastne Boh dal, že nám dovolil aby sme vstali z mŕtvych a aby sme z tej temnoty vlastne prišli sem a mohli sa takto radovať bez alkoholu, bez drog, bez ničoho, s úsmevom," povedal Marcel Rádiu LUMEN.

Bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko v homílii povzbudil k nádeji v Boží zásah v životoch závislých i ich rodičov. „Je to dôkazom toho, že milosťou Božou a Božou pomocou sa môžu zrodiť veľké diela. V tichu a v každodennej aktivite, ktoré sú svojím spôsobom takým permanentným zázrakom, pretože ak sa niekto oslobodí od závislosti a dostane chuť do života alebo dokonca dostane chuť iným pomáhať v tom, čo sami zažili, to chápem ako taký tichý permanentný zázrak Božieho pôsobenia," uviedol.

Medzi množstvom prítomných boli i rodičia už vyliečených detí (Zdroj: Rádio LUMEN).