Clicks337
csk.news

Biskup Gustavo Zanchetta: ďalší kostlivec v šatníku Pápeža Františka

Nové obvinenia proti pápežovi Františkovi a jeho ochrancovi, biskupovi Gustavo Zanchetta sa objavili v Argentíne.

Zanchetta odišiel do dôchodku v auguste 2017 ako biskup Oránu zo "zdravotných dôvodov". Krátko nato František pre neho vytvoril novú pozíciu v Správe Patrimonie Apoštolskej Stolice.

El Tribuno de Salta napísal, že Zanchetta bol odstránený, pretože jeho duchovenstvo ho obvinilo z homosexuálneho zneužívania a zneužitia moci proti vlastným seminaristom vo veku od 20 do 25 rokov.

Zanchetta je tiež podozrivý z toho, že previedla troch kňazov, ktorí informovali nuncia o sexuálnom zneužívaní troch seminaristov a zneužitie moci proti desiatim ďalším seminaristom v rokoch 2014 až 2015.

Nuncius v tej dobe, rodený švajčiarský arcibiskup Emil Paul Tscherrig, nekonal. František ho povýšil v septembri 2017 ako nuncia do Talianska.

Zanchetta je tiež obvinený z toho, že si kúpil ticho kňazov pomocou diecéznych prostriedkov, aby im dal peniaze, oblečenie a počítače. Zneužívaní seminaristi boli umlčaní párom papučiek, notebookom alebo dovezenými šatami.

Zneužitie údajne zahŕňalo masturbáciu, dusenie, psychologický a mocenský tlak, vytrhnutie seminaristov alebo ich podplácanie darmi.

Jeden dôkaz poslaný Nunciovi údajne obsahoval nahé obrázky Zanchetty, niekedy sprevádzaný iným mužom. Vymieňali sa na stránkach gay porna.

Je zrejmé, že pápež František si bol plne vedomý zneužívania, ku ktorému dochádza v Oráne.

Zanchetta patril medzi prvých biskupov, ktorých vymenoval pápež František. Teraz žijú spoločne v Casa Santa Maria.

Obrázok: Gustavo Zanchetta, #newsBxkyqcdedm