Język
Wyświetlenia
1 tys.
Agata.B 11 2

Dlaczego katecheta nie może być wychowawcą klasy, skoro może nim być wyznawca laicyzmu?

Straszna rzecz się stała. Katotaliban dowodzony przez Imama Rydzyka i Wielkiego Muftiego Oko znów ogranicza wolność Polakom. Opanowali umysł naczelnika z Nowogrodzkiej i domykają system, w którym już nawet dzieci nie będą wolne od wpływu tego strasznego żydowskiego cieśli. Zgroza Panie. Zgroza z tym reżimem Kaczora. Tarapaty panie kochaniutki! Ratunek tylko w Biedroniu!
Co takiego się stało? Michnikowy portal podaje, że „Ministerstwo Edukacji Narodowej chce dopuszczenia katechetów do obejmowania wychowawstw w klasach. Tak wynika z projektu rozporządzenia minister Anny Zalewskiej.” Brrrr. Informacja wywołuje ciarki na plecach. Jest czymś straszniejszym niż oburzenie Izraela, groźny wzrok Junckera i kaczuchy na marszach KOD razem wzięte.
„Katecheci wychowawcami klas? Takiego pomysłu MEN jeszcze nie było, internauci w szoku: „To paranoja”- informuje nas będący w nie mniejszym szoku portal parówkowy. Polacy są podobno oburzeni pomysłem by nauczyciel religii był traktowany tak samo jak nauczyciel każdego innego przedmiotu.
No przecież to jasne jest. Tolerancja tego czerwonego hultaja intelektualnego Sartre’a już dawno została w ubrana w odpowiednie hasło „nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji!”. Nie ma więc tolerancji dla katoli, bo to wrogowie tolerancji z zasady. Wiadomo nie od dziś, że katecheci powinni zostać wyrzuceni do salek parafialnych. Wiadomo, że absolwenci wydziałów teologicznych ( mimo szerokiego programu nauczania z zakresu filozofii, teologii, łaciny i greki) są gorszym sortem nauczycieli. Intelektualnie? Pewnie w oczach lewicy też. Jednak tutaj chodzi rzecz jasna o rzecz inną. Chodzi o Jezusa.
Teraz wyobraźcie sobie okrzyk pastora w amerykańskim zborze protestanckim. Jezuuuuuus!!! O Niego tutaj cała awantura. Jak zwykle. Katecheta nie może być wychowawcą klasy bo rzekomo będzie indoktrynował dzieci naukami Jezusa. Abstrahuję już od pytania dlaczego katecheta miałby na lekcji wychowawczej mówić o Jezusie, skoro wychowawca historyk nie mówi na niej o Bolesławie Chrobrym, matematyk o ułamkach a geograf o równoleżniku. Sedno sprzeciwu leży gdzie indziej. Chodzi o Jezusa. Po prostu jego żołnierze nie może pewnych funkcji pełnić w państwie świeckim. A więc takim gdzie rządzą wyznawcy religii „laicyzm”.
„Co ty pleciesz prawicowy idioto? Jaka znowu religia laicyzmu”- powie, któryś z trolli zamierzający coś napisać przy okazji na forum ( nie trudź się, i tak nie przeczytam). No tak. Laicyzm to religia. Mająca swoje dogmaty, swoich kapłanów i swoją inkwizycje ( poprawność polityczna).
Agresywnym laicystom udało się wbić nam do głowy dogmat, że państwo musi być oddzielone od religii. Jest to oczywisty nonsens bowiem Żydzi, muzułmanie i chrześcijanie płacą podatki tak samo jak inni obywatele i nikt nie ma prawa ograniczać ich praw do swobodnego wyznawania ich religii. Państwo neutralne światopoglądowo nie polega na wspieraniu zwolenników laicyzmu kosztem ludzi religijnych.
„ Władze, które ogołacają ściany z krucyfiksów, nie zajmują żadnej „neutralnej pozycji”, tylko w jasny sposób opowiadają się po stronie jednej ze stron konfliktu”- mówił niegdyś wybitny żydowski prawnik Joseph H.H Weiler. Uważa on, że chrześcijanie dali się zepchnąć do defensywy.
Dlatego też popieram całym sercem projekt MEN. Nie tylko dlatego, że odmowa katechecie wychowawstwa jest dyskryminacją i nietolerancją, ale również dlatego, że pielęgnowanie laicyzmu jest złamaniem zasady pluralizmu religijnego w Polsce. Nie mam problemów by wychowawcą klasy był wyznający judaizm Żyd, który prowadzi w synagodze lekcje religii dla dzieci albo muzułmanin, nauczający w meczecie o Allahu. No, ale ja nie jestem agresywnym totalniakiem.
autor: Łukasz Adamski
wpolityce.pl/polityka/383080-dlaczego…
januszz
Rydzyk jest super,katolik i patriota,posłuchajcie jego wypowiedzi i nie dajcie sie zwodzić oszołomom lewackim
Bogna Fler
VRS - Jak zwykle buta i ta sama retoryka. Nic Pan nie wiesz o pracy katechetów. Co do taśmy ostrzegawczej z cytowanym napisem - taką samą zastosowałabym wobec Pana. Widzisz Pan tylko błędy i rozciągasz na cały Kościół i na wszystkich, którzy są Mu wierni (a to nie znaczy zgadzających się z tym, co złe w Kościele). Zaszufladkowałeś Pan sobie ludzi według swego widzimisię i kreujesz się na … Więcej
Quas Primas
Bogna Fler Pewnie dopiero się obudziłaś, bo takie bzdety piszesz do VRS.
A może nie, może piszesz to całkiem wyspana, jeno coś ci się pomyliło?
Toć to jest NIEMOŻLIWE, aby człowiek żyjący w/g zasady Fides et Ratio, pisał takie sądy o VRS-sie. No, chyba, że ty w ogóle nic nie rozumiesz...
VRS-ie. No...., chyba, że ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem... Tak, tak, chyba nie potrafisz...
Bogna Fler
Quas Primas - konkrety proszę... Zaglądam tu rzadko i nie czytam wszystkich wpisów ale te VRS jakoś zapamiętuję najbardziej, a ten dot. katechetów jest po prostu obraźliwy ( ..bo znał kilku..i co z tego?)
VRS
@Bogna Fler

Znam/znałem kilku posoborowych katechetów/ katechetek. Niektórych miałem nieszczęście doświadczyć osobiście. Wg mnie przeciętny posoborowy katecheta powinien chodzić oblepiony taśmą ostrzegawczą - Uwaga! Zagrożenie utratą wiary. Może wtedy do rodziców poczuwających się do katolickości by coś dotarło. Znam też używane w posoborowiu katechizmy. Czytam o stosowanych programach (… Więcej
Katecheci w szkole są jak worki treningowe....każdy może w nich bezkarnie uderzać i walić....za co KATECHECI OBRYWAJĄ....ano za to, że dzieci uczą PRAWDY i pięknego ŻYCIA na DRODZE w MIŁOŚCI....uczą przyzwoitości i czystości ....i za to obrywają ....od bigamistów i poligamistów tzw niesakramentalnych mamuś i tatusiów, którzy w domu dzieci poróbstwa uczą.... katecheci obrywają baty, również od … Więcej
Bogna Fler
I cóż się dziwić Wyborczej i jej zwolennikom, skoro ,,swoi" no bo ponoć katolicy /patrz wpis VRS/, też są przeciw. Panie VRS, tak walicie w Kościół ten posoborowy, /bo przedsoborowy zawłaszczyliście dla siebie - a dla mnie jest to ten sam jeden Chrystusowy Kościół/, że skutecznie wspieracie siły Mu wrogie. Ale proszę się nie martwić, już niedługo nie będzie komu katechizować dzieci, będziesz … Więcej
Agata.B
"Ratunek tylko w Biedroniu"
Katecheci wychowawcami klas? Takiego pomysłu MEN jeszcze nie było, internauci w szoku: „To paranoja”- informuje nas będący w nie mniejszym szoku portal parówkowy. Polacy są podobno oburzeni pomysłem by nauczyciel religii był traktowany tak samo jak nauczyciel każdego innego przedmiotu.
VRS
@Agata.B
Nikt tak nie zjudaizuje i zluteranizuje biednych dzieci jak posoborowy katecheta.
Agata.B
"Ratunek tylko w Biedroniu"
Co takiego się stało? Michnikowy portal podaje, że „Ministerstwo Edukacji Narodowej chce dopuszczenia katechetów do obejmowania wychowawstw w klasach. Tak wynika z projektu rozporządzenia minister Anny Zalewskiej.” Brrrr. Informacja wywołuje ciarki na plecach. Jest czymś straszniejszym niż oburzenie Izraela, groźny wzrok Junckera i kaczuchy na marszach … Więcej
Agata.B
"Ratunek tylko w Biedroniu"
Straszna rzecz się stała. Katotaliban dowodzony przez Imama Rydzyka i Wielkiego Muftiego Oko znów ogranicza wolność Polakom. Opanowali umysł naczelnika z Nowogrodzkiej i domykają system, w którym już nawet dzieci nie będą wolne od wpływu tego strasznego żydowskiego cieśli. Zgroza Panie. Zgroza z tym reżimem Kaczora. Tarapaty panie kochaniutki! Ratunek tylko… Więcej