Clicks26
lt.news

Kunigas EKSKOMUNIKUOTAS už pamokslavimą apie triuizmus

Balandžio 1-ąją Vyskupas ir ordinaras buvusiems anglikonams JAV Styvenas Lopesas (44-erių) ekskomunikavo dvasios tėvą Vaughn Treco. To priežastis buvo tariamas „schizmų“ skleidimas.

Treco parapija, įsikūrusi Mineapolio priemiestyje, buvo uždaryta. Visa parapijos įvykių seka buvo patalpinta tinklalapyje FriendsOfFatherTreco.org.

Drakoniškos disciplinuojančios priemonės buvo panaudotos įkvėpiančioje 2018-ųjų lapkričio 25-osios homiliją.

Šioje homilijoje Treco sukritikavo II-ojo Vatikano susirinkimo bei naujausiųjų popų „dvasią“. Jis pamokslavo, jog dėl taikos atnešimo į pasaulį Paulius VI-asis labiau pasitikėjo Jungtinėmis Tautomis nei katalikų Bažnyčia.

Be to, Treco pateikė savo pastebėjimus, jog dabartiniai Popiežiai dažnai „koketuoja“ su kitomis religijomis. Dvasininkas atkreipė dėmesį į kunigų nykimo, religinių įsakymų ir pašaukimų stygiaus problemas.

Gruodžio 12-ąją Treco buvo iškviestas vyskupo Lopeso ir jo vyriausiojo vikaro. Treco jiems dar kartą pavirtino, jog jis neturi dvejonių dėl II-ojo Vatikano susirinkimo ir visų dabartinių Popiežių teisėtumo.

Vėliau jis pademonstravo savo ištikimybę katalikų tikėjimui parašydamas kelis pareiškimus, kuriuos pateikė savo vyskupui.

Vis dėlto, Treco buvo apkaltintas „schizmų kurstymu“ be jokio išankstinio nurodymo ar įspėjimo, kada ar kur tai vyko.

Sausio mėnesį jis buvo nušalintas nuo dvasininko pareigų. Toliau sekė ekskomunikacija be kanoninio tyrimo.

Paveiksliukas: Vaughn Treco, #newsUtrdiwcixm