Język
Wyświetlenia
1,5 tys.
pl.news 14 1

Heretycki episkopat Niemiec wprowadza Komunię dla Protestantów

Biskupi [byłego] Kościoła Katolickiego w Niemczech toną coraz głębiej w mule herezji i niewiary.

W czasie spotkania w Ingolstadt, zakończonego 22 lutego, większość z nich opowiedziała się za [świętokradczym] udzielaniem Komunii Protestantom, którzy pozostają w związku małżeńskim z partnerem katolickim. Dla Kościoła ta decyzja jest niewiążąca, ponieważ biskupi nie mają prawa do podejmowania decyzji przeciwnych Ewangelii.

Według katholisch.de z 22 lutego biskupi określili "warunki" takiego świętokradczego przyjęcia Komunii, na przykład "świadoma decyzja" i "rozmowa z księdzem" połączone z wyznaniem wiary katolickiej. Ale ten, kto wyznaje katolicyzm, musi świadomie wejść do Kościoła.

Dalej: jak Protestanci mogą przyjmować Komunię, jeśli wcześniej nie przystąpią do wymaganego przez Kościół sakramentu pokuty i pojednania?

Sławny już kardynał z Monachium, Marx, nazwał akt apostazji biskupów "pozytywnym postępem", ogłaszając, że nowa zasada zostanie wprowadzona metodą "sprawa po sprawie". Dalej wygłosił też herezję, jakoby Protestanci nie musieli nawracać się na katolicyzm, by przyjmować Komunię Świętą.

Decyzja niemieckiego episkopatu jest próbą "zalegalizowania" stanu faktycznego, bowiem w Niemczech generalnie zachęca się nie-katolików do przyjmowania Komunii. Takie nadużycie wydaje się niewielkie, ponieważ liturgia w Niemczech jest już tak upośledzona, że Eucharystia i tak często jest celebrowana niewłaściwie, co znaczy, że jedynie wydaje się wiernym kawałek chleba, a ten może być przecież zjedzony również przez Protestantów.

Grafika: Rainer Maria Woelki, Rainhard Marx © Raimond Spekking, CC BY-SA, #newsWerabdsrgt
Napisz komentarz
pl.news wspomniał ten post w Kardynał Marx odmawia uznania zwierzchnictwa Watykanu.
biniobill
@agnieszka, @stanislawp
Jaka jest różnica między wami a protestantami? Przecież jesteście poza Kościołem Rzymskokatolickim. Przyganiał kocioł garnkowi...
agnieszka
oczywiście, że Prostestanci nie muszą się nawracać na Katolicyzm i iść do spowiedzi, by przyjąć Komunię. Bo inaczej to by oznaczało, że biskupi też muszą najpierw się nawrócić, by przystąpić do Ołtarza Pańskiego. Wyobraźcie sobie niemieckich biskupów, mówiących o grzechu. Jeszcze lepiej: stojących w kolejce do konfesjonału. Przecież oni sami już dawno zapomnieli, co to spowiedź.
stanislawp
biniobill 22 minuty temu
Zamiast przejmować się protestantami w Niemczech zajmijcie się sobą. Jakoś nie widzę różnicy między tymi protestantami co chcą przyjmować komunię a tymi co przyjmują a są z daleka od Koscioła
==========
re
czyli nasz anonimowy teolog, naukowiec @biniobill stanął w obronie heretyków w Niemczech
biniobill
Zamiast przejmować się protestantami w Niemczech zajmijcie się sobą. Jakoś nie widzę różnicy między tymi protestantami co chcą przyjmować komunię a tymi co przyjmują a są z daleka od Kościoła.
adan2
Sławny już kardynał z Monachium, Marx
=================
pierwsze słyszę ,widać moje miasto ominęła jego sława ..........a tak poważnie o co te halo ? przecież tam nikt i tak się nie spowiada
Piotr2000
13 lutego br. w Mampituba /Brazylia/ w czasie tzw. Pielgrzymki ku czci ziemi 6 biskupow koncelebrowalo Msze swieta raze z 2 anglikanskimi /protestanckimi pastorkami /kobiety/
"The Mass was presided by Osório Bishop Jaime Kohl. The following prelates concelebrated:
Archbishop Jacinto Bergmann of Pelotas
Bishop Carlos Romulo of Monte Negro
Bishop Alessandro Ruffinoni of Caxias do Sul
Auxiliary … Więcej