Clicks693
ŚW.FILOMENA
11

W Stambule spotkali się wybitni przywódcy żydowscy, chrześcijańscy i muzułmańscy, na tradycyjnej świątecznej uczcie kończącej dzień postu podczas ramadanu

TŁUMACZONE TRANSLATOREM

Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz Jednej Światowej Religii i NWO

W Stambule spotkali się wybitni przywódcy żydowscy, chrześcijańscy i muzułmańscy

W ostatni czwartek delegacja rabinów przyłączyła się do Adnan Oktar, wybitnego tureckiego duchownego muzułmańskiego, w Ballroom Palace Çıraan w Stambule, na tradycyjną świąteczną ucztę, kończącą dzień postu podczas ramadanu. Ponad 750 osób z różnych religii i narodowości, w tym duchownych żydowskich i chrześcijańskich oraz przywódców świeckich, dołączyło do Oktar na coroczne wydarzenie organizowane przez organizację Oktara, Ruch na rzecz Kultury Pokoju i Pojednania.

Na liście gości znajdowało się wielu znakomitych uczestników, w tym izraelscy: główny rabin miasta Shoham, rabbi David Stav ; Emerytowany główny sędzia Najwyższego Trybunału Rabinicznego Izraela Rabin Abraham Sherman; Ksiądz anglikański Todd William Kissam z Maryland; I współprzewodniczący Muzułmańsko-żydowskiej Organizacji Przyjaźni we Francji, Imam Mohamed Azizi.

Adnan Oktar i Rabbi Abraham Sherman (uprzejmość)

Był również obecny rabin Yishai Fleisher , międzynarodowy rzecznik społeczności żydowskiej w Hebronie. Chwalił wielokulturowy wysiłek Oktara, mówiąc: "Myślę, że zapraszając nas tutaj dzisiaj do Stambułu, jesteś częścią tej wizji łączenia ludów Bliskiego Wschodu".

"Izrael ... jest błogosławieństwem dla całego regionu i islamskiego świata" odpowiedział Oktar. "[Muzułmanie] wiedzą, że Żydzi są ludźmi miłości. Miłość do Mojżesza przynosi błogosławieństwa Izraelowi ".

Oktar obiecał, że Świątynia Salomona zostanie odbudowana w Jerozolimie i że pomoże Żydom położyć pierwszy kamień węgielny. Wyjaśnił, że motywy pomocy Żydom pochodzą bezpośrednio z Koranu.

- Będziesz w tych ziemiach - powiedział Oktar. "To jest przykazanie Boga; nie ma innego wyjścia. Bóg wyraźnie oświadcza w Koranie, że Żydzi będą zamieszkiwać w Izraelu. [Bóg mówi] nie opuszcza Izraela. Bóg mówi, że Żydzi zamieszkają w Izraelu, w Jerozolimie. Jesteś ozdobami, pięknem regionu. Przeciwnie jest niemożliwe. "

Jednym z najważniejszych wydarzeń było przesłanie wideo z członkostwa grupy Likud Party Knesset Rabina Yehudah Glick. Rabbi Glick uczestniczył w wydarzeniu w poprzednich latach jako goście Oktara i nawiązywał do niego w wiadomości jako "mistrz tolerancji religijnej, mistrz miłości do wszystkich ludzi i mistrz Boży na świecie".

"Jest muzułmaninem szanowanym przez wielu muzułmanów na całym świecie i jest człowiekiem pokoju" - powiedział Rabbi Glick z Breaking Israel News . "Przez wiele lat pracowałem z nim i jestem dumny, że mówię, że jest muzułmańską postacią, która walczy z terrorem".

Fleisher powrócił z wizyty z wielką nadzieją, że takie spotkania mogą przynieść niezbędne zmiany w relacjach między Izraelem a Turcją.

"Oktar wykorzystuje jego wpływy i bogactwo, aby doprowadzić duchownych i opiniotwórców do Stambułu, aby omówić przyniesienie Mesjasza i budowę Świątyni Żydowskiej", wyjaśnia Fleisher z Breaking Israel News . "Uważa, że Żydzi pomagają powrócić muzułmańską młodzież do islamu i Boga, odciągając ich od negatywnego wpływu komunizmu. Opiera to wszystko na Koranie.

Iftarna uczta. Yishai Fleischer, zostawił. (Kurtuazja)

- Jest osobą niekonwencjonalną - przyznał Fleisher. "Ale być muzułmaninem w Turcji dzisiaj, być wysoką postacią w świecie islamu i wezwij do pokoju, musisz być na uboczu. Jest to szczególnie słuszne dla muzułmanina, który uważa, że jest to imperatyw muzułmański, aby pomóc Żydom i Izraelowi ".

Widział to wydarzenie jako "początki reformacji" w muzułmańskim świecie, wyrażając: "To iskrzy ruch islamu, który potrzebuje lidera i partnera wśród chrześcijan i Żydów, aby naprawdę zaczęli startować".

Oktar w przeszłości gościł innych wybitnych rabinów, w tym byłego rabinu izraelskiego Rabina Izraela Meira Lau, głównego rabina Holona Rabina Avrahama Yosefa i rabina Avrahama Shermana rabinicznego Sądu Najwyższego Izraela.

Read more at www.breakingisraelnews.com/…/israeli-delegat…

__________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

🔥 Kard. Kasper: Rok Reformacji musi przyspieszyć ekumenizm

Franciszek wezwał chrześcijan, żydów i muzułmanów do włączenia się w międzyreligijną modlitwę
Agnus and one more user like this.
Agnus likes this.
ŚW.FILOMENA
"Izrael ... jest błogosławieństwem dla całego regionu i islamskiego świata" odpowiedział Oktar. "[Muzułmanie] wiedzą, że Żydzi są ludźmi miłości. Miłość do Mojżeszu przynosi błogosławieństwa Izraelowi ".

Oktar obiecał, że Świątynia Salomona zostanie odbudowana w Jerozolimie i że pomoże Żydom położyć pierwszy kamień węgielny. Wyjaśnił, że motywy pomocy Żydom pochodzą bezpośrednio z Koranu.