Clicks4.6K
pl.news
352

Kara śmierci: "Stolica Apostolska najwyraźniej się myli"

Parafia Bractwa św. Piotra w Westwood, Kansas, wydała następujące oświadczenie w swoim weekendowym biuletynie

Drodzy Parafianie

Mogliście już dowiedzieć się, że Kongregacja Doktryn Wiary stwierdziła ostatnio, że Katechizm Kościoła Katolickiego zostanie zmieniony tak, by zawierał nauczanie, iż kara śmierci, na przykład skazanie przez niezawisły sąd złoczyńcy na śmierć, jest zawsze niedopuszczalna.

Abstrahując od dyskusji w sprawie konkretnych przypadków i odnosząc się jedynie do ogólnej zasady, to stanowisko jest sprzeczne z prawem naturalnym i niezmiennym nauczaniem Kościoła.

Stolica Apostolska ewidentnie się myli, i w mojej opinii żaden Katolik nie powinien w tej sprawie przywiązywać się do nowego brzmienia Katechizmu.

Proszę o modlitwę za papieża i biskupów.

Matko Boska z Fatimy – módl się za nami

O. John Fongemie

#newsUomvgsilee
turysta569
Kara śmierci: "Stolica Apostolska najwyraźniej się myli"------A MOZE FRANCESKO CHCE NA SIEBIE NALOZYC TE Kare śmierci: i się NIE myli"oj nie myli
tekla likes this.
Quas Primas
PIUS XII, którego proces beatyfikacyjny wstrzymuje żydostwo, tak mówi o karze śmierci"
-------------
„Bóg (...) źródło sprawiedliwości zachował dla siebie prawo władzy nad życiem i śmiercią. (...) Życie ludzkie jest nietykalne, z wyjątkiem uzasadnionej obrony własnej, wojny sprawiedliwej prowadzonej sprawiedliwymi metodami oraz kary śmierci wymierzonej przez władze publiczne za wyjątkowo powa…More
PIUS XII, którego proces beatyfikacyjny wstrzymuje żydostwo, tak mówi o karze śmierci"
-------------
„Bóg (...) źródło sprawiedliwości zachował dla siebie prawo władzy nad życiem i śmiercią. (...) Życie ludzkie jest nietykalne, z wyjątkiem uzasadnionej obrony własnej, wojny sprawiedliwej prowadzonej sprawiedliwymi metodami oraz kary śmierci wymierzonej przez władze publiczne za wyjątkowo poważne i bardzo konkretne oraz dowiedzione przestępstwa”.
wacula25@wp.pl
MariaBarbara No piękny i wspaniały Twój tekst
Anty_modernista
MariaBarbara Bog jest pelnia sam w sobie, obejmuje wszystkie czasy , wszystkie kultury
---
Bóg nie obejmuje kultur odrzucających prawdę przez Niego objawioną, lecz odrzuca precz!
Quas Primas likes this.
MariaBarbara
Bog nie jest ani tradycjonalista, ani modernista, ani katolikiem, ani muzulmanem. Bog jest pelnia sam w sobie, obejmuje wszystkie czasy , wszystkie kultury, az do nieskonczonosci. Znaczy to ze religia jest nam dana przez Boga jako orientacja dla rozpoznania Drogi, ktora prowadzi do Niego. Chrystus jest ta droga, on sam pociaga nas krok po kroku . Kazdego z osobna i tez caly Kosciol. Zadaniem …More
Bog nie jest ani tradycjonalista, ani modernista, ani katolikiem, ani muzulmanem. Bog jest pelnia sam w sobie, obejmuje wszystkie czasy , wszystkie kultury, az do nieskonczonosci. Znaczy to ze religia jest nam dana przez Boga jako orientacja dla rozpoznania Drogi, ktora prowadzi do Niego. Chrystus jest ta droga, on sam pociaga nas krok po kroku . Kazdego z osobna i tez caly Kosciol. Zadaniem Kosciola jest rozpoznanie tych krokow i prowadzenie ludzkosci . Kazdy krok naprzod jest rozwazany ale jesli jest bledny to Kosciol musi wycofac sie i kroczyc inaczej. to wlasnie sie dzieje jak trzeba cos np. w KKK zmienic. Nie mozna stanac w miejscu jak to mysla tradycjonalisci, albo isc w stecz, bo bysmy zaszli do sw inkwizycji? Bog sam dal nam to co jest niezmienne: Swego Syna i Jego nauczanie, prawo boze ( nie zabijaj) ktore papiez wlasnie wlozyl w KKK. Jest to piekne.
wacula25@wp.pl likes this.
wacula25@wp.pl
Drogi yuitrel Chrześcijaństwo oparte jest na dogmacie wiary w jednego Boga, czyli jest religią monoteistyczną. Pierwsze przykazanie Dekalogu zabrania wiary w inne bóstwa, a to że z chrześcijańskich prawd wiary korzystają inne religijne stowarzyszenia moderniści ,komuniści islamiści itp Baptyści i inne tzw. wolne kościoły mają szczątkową hierarchię . Ateiści np.ciągle coś wieszczą a to np. rychł…More
Drogi yuitrel Chrześcijaństwo oparte jest na dogmacie wiary w jednego Boga, czyli jest religią monoteistyczną. Pierwsze przykazanie Dekalogu zabrania wiary w inne bóstwa, a to że z chrześcijańskich prawd wiary korzystają inne religijne stowarzyszenia moderniści ,komuniści islamiści itp Baptyści i inne tzw. wolne kościoły mają szczątkową hierarchię . Ateiści np.ciągle coś wieszczą a to np. rychły upadek wiary chrześcijańskiej itp bzdury.I tu właśnie myślenie teologiczne Ratzingera cechuje zrównoważony stosunek zarówno do tradycji jak i do nowoczesności KK. "Nie wszystko, co stare, jest dobre, nie wszystko, co nowe, jest lepsze" . Dlatego dąży się do zachowania równowagi między powrotem do źródeł a niezbędnym dostosowaniem niektórych przejawów chrześcijaństwa do zmieniających się czasów. Przecież nie możemy być prymitywni i dalej wierzyć w płaską ziemię jak 5000 lat temu.Wszystko musi się ewalułowoać i iść i ono idzie z postępem wiedzy i wiary Bożej w danym okresie istnienia człowieka
MariaBarbara likes this.
yuitrel
".Wszystko musi się ewaluować i iść z postępem wiedzy nic nie stoi w miejscu"

własnie@wacula25@wp.pl udało się wyartykułować definicje modernizmu czyli ścieków wszystkich herezji
Weronika..S likes this.
Syn Marnotrawny
niedługo bergoglio nakaże Katolikom tolerancję wobec mordujących Chrzęścijan muslimców ! Z tego wyniknie, że jeśli morduję się Katolika za wiarę to dobrze !
a jeśli Katolik zabije w obronie swojego życia to wielki już grzech !
sługa diabła bergoglio !
turysta569 likes this.
wacula25@wp.pl
Weronika..S A jeżeli by się nie zmieniało katechizmu to ludzie by byli prymitywni dalej i wierzyli w płaską ziemię jak 5000 lat temu.Wszystko musi się ewalułowoać i iść z postępem wiedzy nic nie stoi w miejscu
MariaBarbara likes this.
Weronika..S
@Bogna Fler. Nie wypowiadam się na temat kary śmierci, tylko na temat Katechizmu. Jeżeli ten jest nieaktualny, to nieaktualny może być każdy inny, również z nowym zapisem Franciszka. Według mnie każdy kolejny Katechizm powinien nawiązywać do poprzedniego, a nie mu zaprzeczać. A analizowanie ,,zbrodni i kary,, to nie moja specjalność.
adan2
Bogna Fler 24 minuty temu
Poza tym, co jest ważniejsze? Przykazanie czy zapis o karze śmierci w KKK?
===========
12 Wówczas wyprowadził syna królewskiego, włożył na niego diadem i [wręczył] świadectwo5; ustanowiono go królem i namaszczono. Wtedy klaskano w dłonie i wołano: «Niech żyje król!» 13 Słysząc wrzawębiblia.deon.pl/rozdzial.php ludu, Atalia udała się do ludu, do świątyni Pańskiej. 14 …More
Bogna Fler 24 minuty temu
Poza tym, co jest ważniejsze? Przykazanie czy zapis o karze śmierci w KKK?
===========
12 Wówczas wyprowadził syna królewskiego, włożył na niego diadem i [wręczył] świadectwo5; ustanowiono go królem i namaszczono. Wtedy klaskano w dłonie i wołano: «Niech żyje król!» 13 Słysząc wrzawębiblia.deon.pl/rozdzial.php ludu, Atalia udała się do ludu, do świątyni Pańskiej. 14 Spojrzała: a oto król stoi przy kolumnie - zgodnie ze zwyczajem, dowódcy i trąby naokoło króla, cały lud kraju raduje się i dmie w trąby. Atalia więc rozdarła szaty i zawołała: «Spisek! Spisek!» 15 Wtedy kapłan Jojada wydał rozkaz setnikom dowodzącym wojskiem, polecając im: «Wyprowadźcie ją ze świątyni poza szeregi, a gdyby ktoś za nią szedł, niech zginie od miecza!» Mówił bowiem kapłan: «Nie powinna zginąć w świątyni Pańskiej». 16 Pochwycono ją, i gdy weszła na drogę, którą wjeżdżają konie ku pałacowibiblia.deon.pl/rozdzial.php, została tam zabita.
Bogna Fler
Poza tym, co jest ważniejsze? Przykazanie czy zapis o karze śmierci w KKK? Dla mnie tu jest sprzeczność. Czy Kościół nigdy się nie mylił?
Bogna Fler
Weroniko, przeczytałaś uważnie mój komentarz? Chyba nie... Z pierwszym Twoim zdaniem całkowicie się zgadzam. Przy legalizacji kary śmierci też będą uśmiercani niewinni /w jakich przypadkach, było o tym wcześniej/. Poza tym /też pisałam o tym wcześniej/ nie wiemy czy zbrodniarz w czasie wykonywania kary się nie nawróci /bo są takie przypadki/. Nie bawmy się w Pana Boga. Powtarzam, zapis w KKK o …More
Weroniko, przeczytałaś uważnie mój komentarz? Chyba nie... Z pierwszym Twoim zdaniem całkowicie się zgadzam. Przy legalizacji kary śmierci też będą uśmiercani niewinni /w jakich przypadkach, było o tym wcześniej/. Poza tym /też pisałam o tym wcześniej/ nie wiemy czy zbrodniarz w czasie wykonywania kary się nie nawróci /bo są takie przypadki/. Nie bawmy się w Pana Boga. Powtarzam, zapis w KKK o karze śmierci NIE JEST DOGMATEM!
Weronika..S
@Bogna Fler W myśl twojej uwagi nie musimy trzymać się sztywnego zapisu KKK . Po co wobec tego nam te nam te katechizmy, również poprawiony przez Franciszka?
Bogna Fler
Weronika..S - Aborcja i eutanazja, to hańba współczesnego człowieka. Przykazanie Nie zabijaj jest wciąż aktualne i dotyczy też min. kary śmierci. Właśnie dlatego, że człowiek jest omylny i grzeszny, nie może dysponować ludzkim życiem. Sztywne trzymanie się jakiegoś zapisu KKK, mimo logicznych przesłanek na nie, jest błędem. Zapis o karze śmierci w KKK nie jest dogmatem i każdy papież ma prawo je …More
Weronika..S - Aborcja i eutanazja, to hańba współczesnego człowieka. Przykazanie Nie zabijaj jest wciąż aktualne i dotyczy też min. kary śmierci. Właśnie dlatego, że człowiek jest omylny i grzeszny, nie może dysponować ludzkim życiem. Sztywne trzymanie się jakiegoś zapisu KKK, mimo logicznych przesłanek na nie, jest błędem. Zapis o karze śmierci w KKK nie jest dogmatem i każdy papież ma prawo je zmienić.
Weronika..S
P.S Główny problem współczesnego świata to aborcja i eutanazja oraz drastyczne plany ograniczenia populacji ludzkiej na ziemi.
Weronika..S
@Bogna Fler Też chcesz zmiany bardzo wyważonego religijnie KKK, bo tu główny problem. Poza tym co powiesz o nagminnie wykonywanej ,,karze śmierci,, w majestacie prawa, w szpitalach na całym świecie, w tym i Polsce. Nie przypominam sobie twojej wypowiedzi w ,,tym temacie,,.
Bogna Fler
Anty_modernista - ,,Jeśli przyłożymy ręki by ktoś taki doszedł do władzy to owszem ważne" - niewielki mamy wpływ na politykę, zresztą ludzie zmieniają się. Politycy, którzy wydają się ok., po dojściu do władzy zapominają o tym, co głosili wcześniej /np. PiS szedł do wyborów z hasłami przeciwko aborcji, a co teraz mamy?/. My nie prześwietlimy serca człowieka, zna je tylko Bóg. Wierzenie, że u …More
Anty_modernista - ,,Jeśli przyłożymy ręki by ktoś taki doszedł do władzy to owszem ważne" - niewielki mamy wpływ na politykę, zresztą ludzie zmieniają się. Politycy, którzy wydają się ok., po dojściu do władzy zapominają o tym, co głosili wcześniej /np. PiS szedł do wyborów z hasłami przeciwko aborcji, a co teraz mamy?/. My nie prześwietlimy serca człowieka, zna je tylko Bóg. Wierzenie, że u władzy będą tylko ludzie prawi i sprawiedliwi i że kara śmierci będzie zasądzana w sposób właściwy, jest UTOPIĄ. Dlatego ustanawiając prawa - zwłaszcza karę śmierci, która jest nieodwracalna - trzeba patrzeć perspektywicznie i brać pod uwagę wszystkie okoliczności.
Bogna Fler
Weronika..S - Pomyłkę w przypadku dożywocia można naprawić, życia ludzkiego nie wrócisz.
2 more comments from Bogna Fler
Bogna Fler
VRS - skąd ten wniosek?
Bogna Fler
Quia angelicis choris -
Anty_modernista
Bogna Fler A pogonić swołocz!
Tymoteusz likes this.
m.rekinek
Anty_modernista likes this.
Bogna Fler
Użyjcie wyobraźni - dajcie tylko w ręce takim sędziom Tuleyom, Gersdorfom i im podobnym, karę śmierci do dyspozycji.
Anty_modernista
Bogna Fler Jeśli przyłożymy ręki by ktoś taki doszedł do władzy to owszem ważne. Nawet najlepsze prawo w rękach podłych i bezlitosnych ludzi może być użyte do zagłady milionów. Zresztą ci, co chcą mordować nie potrzebują żadnego prawa czego dowodem jest choćby seryjny samobójca, który zebrał niemałe żniwo w IIIRP
Weronika..S
Pomyłki się zdarzają in plus i in minus, ale nie są zasadą. Nie pomylono się w stosunku do Rudolfa Hessa, a wręcz przeciwnie, wielu zbrodniarzy uniknęło sprytnie kary. Ponadto zapisy Katechizmu Kościoła Katolickiego są tak wyważone, że w żadnym przypadku nie powinno się je zmieniać. A o Katechizm tu głównie chodzi. Jeżeli Franciszek z kolei twierdziłby, że Kościół może się mylić, to strzeliłby w …More
Pomyłki się zdarzają in plus i in minus, ale nie są zasadą. Nie pomylono się w stosunku do Rudolfa Hessa, a wręcz przeciwnie, wielu zbrodniarzy uniknęło sprytnie kary. Ponadto zapisy Katechizmu Kościoła Katolickiego są tak wyważone, że w żadnym przypadku nie powinno się je zmieniać. A o Katechizm tu głównie chodzi. Jeżeli Franciszek z kolei twierdziłby, że Kościół może się mylić, to strzeliłby w swoją własną stopę.
Bogna Fler
Anty_modernista - czyli nie ważne, że ktoś kiedyś użyje kary śmierci na niewinnych ludzi?
Anty_modernista
Bogna Fler To nie kara śmierci jest zła, lecz antychryści, mordercy, ludobójcy u władzy.
Quas Primas likes this.
Bogna Fler
Anty_modernista - zgoda, takim ludziom może i należy się kara śmierci, tylko, że ta kara, gdy zostanie zalegalizowana, może być także użyta i wobec ludzi niewinnych i niewygodnych /gdy aparat sądowniczy jest skorumpowany lub służy np. reżimowi/, trzeba też wziąć pod uwagę zwykłą ludzką pomyłkę.
Anty_modernista likes this.
Anty_modernista
Recydywista który wychodzi na przepustki, by zabijać kolejne ofiary, cyniczny morderca. Zaiste dobro ludzi i zdrowy rozsądek nakazuje unicestwiać takich i im podobnych by już nikt przez nich życia nie stracił. Tym bardziej odnosi się to do trzymających władzę zdrajców narodów bo przez nich cierpią i tracą życie tysiące, miliony ludzi. Dość tego posoborowego żydomasońskiego pacyfizmu! Pora …More
Recydywista który wychodzi na przepustki, by zabijać kolejne ofiary, cyniczny morderca. Zaiste dobro ludzi i zdrowy rozsądek nakazuje unicestwiać takich i im podobnych by już nikt przez nich życia nie stracił. Tym bardziej odnosi się to do trzymających władzę zdrajców narodów bo przez nich cierpią i tracą życie tysiące, miliony ludzi. Dość tego posoborowego żydomasońskiego pacyfizmu! Pora przypomnieć zdrową naukę Kościoła.
Tymoteusz and one more user like this.
Tymoteusz likes this.
Quas Primas likes this.
Weronika..S
Franciszek ciągle mobilizuje niepokój i konflikty pomiędzy katolikami, a to: uczczenie 500 rocznicy rozbicia Kościoła przez Lutra, relatywizacja grzechu sodomii, Komunia dla cudzołożników, Komunia dla protestantów z inicjatywy biskupów niemieckich, otwarcie granic dla masowego przyjmowania islamistów i teraz zmiana Katechizmu...
Tymoteusz and 2 more users like this.
Tymoteusz likes this.
Quas Primas likes this.
Anty_modernista likes this.
Bogna Fler
Do zwolenników kary śmierci - Quas Primas napisał/a we wcześniejszych komentarzach - ,,Mówimy o udowodnionych zbrodniach, o jawnych zdrajcach i sprzedawczykach narodów, o heretykach a nie o domniemanych zbrodniach" - Tomaszowi Komendzie przecież ,,udowodniono" zbrodnię, Żołnierzom Wyklętym też ,,udowodniono zbrodnie". Aparat sądowniczy może udowodnić wszystko, zwłaszcza gdy jest skorumpowany …More
Do zwolenników kary śmierci - Quas Primas napisał/a we wcześniejszych komentarzach - ,,Mówimy o udowodnionych zbrodniach, o jawnych zdrajcach i sprzedawczykach narodów, o heretykach a nie o domniemanych zbrodniach" - Tomaszowi Komendzie przecież ,,udowodniono" zbrodnię, Żołnierzom Wyklętym też ,,udowodniono zbrodnie". Aparat sądowniczy może udowodnić wszystko, zwłaszcza gdy jest skorumpowany lub poddany aparatowi władzy. Czy naprawdę trudno to zrozumieć? Jezus też był niewinny, a jakoś ,,udowodniono" mu winę i skazano na śmierć. A co, jeśli bandzior nawróci się w więzieniu? Przykład - zabójca Marii Goretti - w czasie 27-letniego pobytu w więzieniu nawrócił się i został tercjarzem franciszkańskim. Jak myślicie Panu Bogu milszy jest grzesznik, który się nawraca, czy ten, który umiera nienawrócony? Pan Bóg zawsze zdąży osądzić i ukarać. I na pewno będzie to sprawiedliwe.
MariaBarbara likes this.
Rafał_Ovile
Zatem módlmy się pl.news za papieża Benedykta XVI, który nie jest autorem nowego brzmienia...
m.rekinek likes this.
Anty_modernista
Nie Stolica Apostolska się myli, lecz żydomasońscy okupanci Stolicy Apostolskiej bezczelnie niszczą nauczanie Kościoła
m.rekinek likes this.
ŚW.FILOMENA
SCore likes this.