Język
Wyświetlenia
322
frondziak 6 3

Kard. Sarah: Homoseksualiści będą zbawieni, o ile zachowają czystość

Fot. Youtube

Homoseksualiści są wezwani do zachowania czystości. Jeśli sądzimy, że nie potrafią osiągnąć tej cnoty, to tym samym ich poniżamy – uważa kard. Robert Sarah. Prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów napisał wprowadzenie do autobiografii amerykańskiego homoseksualisty, który opowiada drogę swego nawrócenia od kultury gejowskiej do życia w czystości. Książka Daniela Mattsona nosi znamienny tytuł: „Dlaczego nie nazywam siebie gejem”. Dodajmy, że spotkała się ona z bardzo dobrym odbiorem w anglosaskim Kościele. Do jej lektury zachęcają między innymi kardynałowie: Dolan, O’Malley i Collins.

Odnosząc się do tego świadectwa, kard. Sarah podkreśla, że kapłani, którzy nie wzywają osób homoseksualnych do zachowania czystości, pozbawiają ich tym samym pełni Ewangelii. Unikanie trudnego nauczania Chrystusa i Kościoła na ów temat nie stanowi przejawu miłości. W ten sposób nie oddaje się przysługi ani Panu, ani ludziom stworzonym na Jego obraz i podobieństwo, a następnie odkupionym Jego przenajświętszą Krwią. „Nie możemy być bardziej współczujący i miłosierni niż Jezus, który kobiecie przyłapanej na cudzołóstwie przekazał dwa równie ważne przesłania: ani Ja ciebie nie potępiam; idź i nie grzesz już więcej”.

Szef watykańskiej dykasterii odniósł się również do świadectw czterech katolickich homoseksualistów, których mógł wysłuchać tuż przed synodem biskupów o rodzinie. „Poznałem wtedy, jak bardzo cierpią ich dusze, niekiedy na skutek okoliczności od nich niezależnych, a niekiedy na skutek własnych wyborów. Czułem ich samotność, ból i nieszczęście, których doświadczali, ponieważ prowadzili życie niezgodne z prawdziwą tożsamością dzieci Bożych” – wspomina kard. Sarah. Dodał zarazem, że dopiero, gdy zaczęli żyć zgodnie z nauczaniem Chrystusa, mogli oni odnaleźć pokój i radość.

Kard. Sarah zachęca wszystkich biskupów i księży do lektury świadectwa Daniela Mattsona, aby w ten sposób mogli się utwierdzić w przekonaniu, iż mądrość Kościoła odnośnie do tych trudnych i delikatnych kwestii jest wyrazem prawdziwej miłości oraz współczucia. „Tylko Kościół ma odpowiedź na najgłębsze pytania człowieka, na najgłębsze pragnienia miłości i przyjaźni” – konkluduje kard. Sarah.

emde/pl.radiovaticana.va

www.fronda.pl/a/kard-sarah-homo…

Napisz komentarz
VRS
Czcigodny Ks. Kardynale - określenie "homoseksualista" (na polski jednopłciowiec) i "heteroseksualista" (na polski "innopłciowiec") stworzył pewien XIX wieczny sodomita czyli pederasta, który, jak trafnie zasugerowała poniżej @Weronika.S, najwyraźniej chciał by ciemny lud uważał że w porządku naturalnym "homo" funkcjonuje obok "hetero". Nie wiem jak ks. Kardynał chce prowadzić innych, skoro … Więcej
Quas Primas lubi to. 
Weronika.S lubi to. 
Stonka Ziemniaczana
Nie istnieją homoseksualiści, zachowujący czystość. I mówię to najzupełniej poważnie. Homoseksualizm jest bowiem skazą duchową, a taka może być tylko wyleczona poprzez porzucenie homoseksualizmu.
Weronika.S lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
Weronika.S
Pismo Święte mówi: ,,kobietą i mężczyzną stworzył ich,, co jest zupełnie nieadekwatne do pojęcia homoseksualiści, jako kategorii religijnej, której to kategorii używa Kard. Sarah. Podejrzewam, że homoseksualista, który wyzbył się grzechu, wcale nie traktuje siebie jako homoseksualistę, tylko po prostu jako mężczyznę o naturalnych predyspozycjach.
Weronika.S
@Matricaria Lepiej, że nie rozumiem, czym jest przypadłość alkoholowa i jestem z tego bardzo zadowolona. Cześć.
Matricaria
Weronika.S chyba nie rozumiesz tych spraw,to tak jak z alkoholizmem,to jest ciężka przypadłość z którą wiele osób sobie nie radzi.Stanowisko Kościoła jest wyważone w tej kwestii i wyraźnie oddziela grzech od samego grzesznika,po prostu podejmuje temat w taki sposób aby pomóc a nie tylko potępiać.
Weronika.S
Czyli jeszcze jeden uważa, że Pan Bóg stworzył homoseksualistów obok heteroseksualistów. Idąc tym tropem można byłoby sądzić, że Pan Bóg stworzył również alkoholików, którzy są z kolei zobowiązani do wstrzemięźliwości od alkoholu. Zgroza! A dotychczas myślałam, że kard. Sarah jest tradycyjnym hierarchą.
yuitrel lubi to. 
VRS lubi to.