Język

Kard. Sarah: Homoseksualiści będą zbawieni, o ile zachowają czystość

Fot. Youtube Homoseksualiści są wezwani do zachowania czystości. Jeśli sądzimy, że nie potrafią osiągnąć tej cnoty, to tym samym ich poniżamy – uważa kard. Robert Sarah. Prefekt watykańskiej …
Napisz komentarz
VRS
Czcigodny Ks. Kardynale - określenie "homoseksualista" (na polski jednopłciowiec) i "heteroseksualista" (na polski "innopłciowiec") stworzył pewien XIX wieczny sodomita czyli pederasta, który, jak trafnie zasugerowała poniżej @Weronika.S, najwyraźniej chciał by ciemny lud uważał że w porządku naturalnym "homo" funkcjonuje obok "hetero". Nie wiem jak ks. Kardynał chce prowadzić innych, skoro … Więcej
Quas Primas lubi to. 
Weronika.S lubi to. 
Stonka Ziemniaczana
Nie istnieją homoseksualiści, zachowujący czystość. I mówię to najzupełniej poważnie. Homoseksualizm jest bowiem skazą duchową, a taka może być tylko wyleczona poprzez porzucenie homoseksualizmu.
Weronika.S lubi to. 
Pokaż 2 polubinia więcej.
Weronika.S
Pismo Święte mówi: ,,kobietą i mężczyzną stworzył ich,, co jest zupełnie nieadekwatne do pojęcia homoseksualiści, jako kategorii religijnej, której to kategorii używa Kard. Sarah. Podejrzewam, że homoseksualista, który wyzbył się grzechu, wcale nie traktuje siebie jako homoseksualistę, tylko po prostu jako mężczyznę o naturalnych predyspozycjach.
Weronika.S
@Matricaria Lepiej, że nie rozumiem, czym jest przypadłość alkoholowa i jestem z tego bardzo zadowolona. Cześć.
Matricaria
Weronika.S chyba nie rozumiesz tych spraw,to tak jak z alkoholizmem,to jest ciężka przypadłość z którą wiele osób sobie nie radzi.Stanowisko Kościoła jest wyważone w tej kwestii i wyraźnie oddziela grzech od samego grzesznika,po prostu podejmuje temat w taki sposób aby pomóc a nie tylko potępiać.
Weronika.S
Czyli jeszcze jeden uważa, że Pan Bóg stworzył homoseksualistów obok heteroseksualistów. Idąc tym tropem można byłoby sądzić, że Pan Bóg stworzył również alkoholików, którzy są z kolei zobowiązani do wstrzemięźliwości od alkoholu. Zgroza! A dotychczas myślałam, że kard. Sarah jest tradycyjnym hierarchą.
yuitrel lubi to. 
VRS lubi to.