Jazyk
Pozretia
145
Peter(skala) 2 6

Pápež: “Potrat je najatie si nájomného vraha na riešenie problémov.”

Tomáš Dominik 11. októbra 2018

Svätý otec František v jasnom posolstve na námestí Sv. Petra odsúdil potrat, ktorý prirovnal k najatiu si „nájomného vraha na riešenie problémov.“
Pápež prirovnal taktiež konanie, ktoré ponúka „poslať preč“ dieťa, ak testy vykazujú určitú poruchu v rannom štádiu tehotenstva, za nacistické konanie v snahe vybudovať čistú rasu.

„Hovorím to s bolesťou. V minulom storočí bol svet zhrozený zo spôsobu, akým nacisti očisťovali rasu. Dnes robíme to isté, ale robíme to v bielych rukaviciach.” Konanie, ktoré je zamerané na potlačenie nevinného a bezbranného života nemôže byť obhajované nielen terapeutickými, občianskymi, ale ani jednoducho ľudskými argumentmi, konštatoval pápež František.

Svätý otec svoje jednoznačné stanovisko zosilnil potom, čo Argentína odsúhlasila vykonávanie potratov v krajine, aj keď senát daný zákon zatiaľ nepotvrdil.
poli75
jasny suhlas, toto je už legalna genocida
Peter(skala)
Pápež veľmi dobre vystihol a prirovnal potraty k "nájomnej" vražde, lebo samotná žena nezabíja sama (a len ona osobne) ale "najíma" si "odborníka" (lekára) na to, aby vykonal vraždu za ňu.

Lekár je nájomný vrah