Język
Wyświetlenia
569
ŚW.FILOMENA 1

Postępowi rabini okrzyknęli Abp. Kondrusiewicza „Człowiekiem roku”

Z cyklu: Ekumeniczne wysiłki na rzecz nowej światowej religii "POKOJU" i NWO

To wydarzenie bezprecedensowe. Zwierzchnik Kościoła katolickiego na Białorusi abp. Tadeusz Kondrusiewicz otrzymał tytuł „Człowieka Roku”, nadany przez rabinów świata – za wkład w rozwój dialogu międzyreligijnego.

16 września, metropolita mińsko – mohylewski arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz wziął udział we wspólnej modlitwie ekumenicznej o pokój i dobrobyt w kraju i na świecie, w ramach Konferencji Rabinów Świata zorganizowanej przez Centrum Judaizmu Postępowego w Mińsku.

Podczas konferencji arcybiskup odebrał dyplom honorowy „Człowieka roku” za wielki wkład w rozwój dialogu międzyreligijnego. Po raz pierwszy w historii wyróżnienie to przyznano osobie, nie będącej Żydem, ale przedstawicielowi innej religii, informuje catholic.by.

W imprezie wzięli udział rabini min. z Ukrainy, Rosji, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, w tym prezes Światowej Unii dla Judaizmu Postępowego.

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u:www.facebook.com/semperkresy/

Za: kresy24.pl/postepowi-rabin…

____________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

CZEKAMY NA "EKUMENICZNE OWOCE" PO ŚWIATOWYCH DNIACH MODLITWY O POKÓJ W ASYŻU

Nagroda Orła Jana Karskiego dla rabina Arthura Schneiera

APEL UCZESTNIKÓW ŚWIATOWEGO DNIA MODLITWY O POKÓJ:"Niech nareszcie rozpocznie się nowy okres, w którym zglobalizowany świat stanie się rodziną narodów ..."
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w Watykan: spotkanie Franciszka ze Światowym Kongresem Żydów.