Clicks119
120 na 90
11

Gronkiewicz-Waltz: Chrystus wraz z apostołami wjechał do Jerozolimy na baranku

Gronkiewicz-Waltz: Chrystus wraz z apostołami
wjechał do Jerozolimy na baranku
www.tvp.info/42330881/gronkiewiczwalt…
Jakby Pawłowicz znała trochę lepiej historię, toby wiedziała, że Chrystus wraz z apostołami specjalnie w tym okresie wjechali na baranku do Jerozolimy – powiedziała w TOK FM była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jej zdaniem to posłanka Krystyna Pawłowicz „ma braki w wykształceniu religijnym”.

Rozmowa dotyczyła życzeń, jakie zamieściła na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher z okazji żydowskiego święta Pesach. Sprawa wywołała kontrowersje, w tym m.in. krytyczny wpis posłanki PiS Krystyny Pawłowicz.

Była prezydent Warszawy stwierdziła, że Pawłowicz ma „braki w wykształceniu religijnym”.

– Ostatnia wieczerza była właśnie w okresie Pesach, dlatego że to było nawiązanie do wyjścia spod jednego okupanta, czyli Egiptu, do buntu przeciwko drugiemu okupantowi, czyli Rzymowi. Jakby znała trochę lepiej historię, toby wiedziała, że w tym czasie Chrystus - postać dla jednych historyczna, dla innych Mesjasz - specjalnie w tym okresie wraz z apostołami wjechali na baranku do Jerozolimy, by tę analogię podkreślić. I ta analogia była przyczyną jego ukrzyżowania – powiedziała Gronkiewicz-Waltz.
Ha, ha, czyżby te wiadomości pani Waltzowa wyniosła z posoborowej Odnowy w ......, w której ponoć była?
----------------------------------------------------
Gronkiewicz-Waltz: Chrystus wraz z apostołami wjechał do Jerozolimy na baranku.
Anieobecny likes this.