Język
Wyświetlenia
5,8 tys.
ŚW.FILOMENA 2 2

Franciszek - fałszywy prorok nakazał rewizję tłumaczeń tekstów liturgicznych ... !!!

Franciszek nakazał rewizję "Liturgiam Authenticam" - dekretu dotyczącego najnowszych przekładów tekstów liturgicznych z łaciny na języki współczesne.

Komisja, która ma się zająć zmianami, została ustanowiona przez Franciszka tuż przed Bożym Narodzeniem. Ma przede wszystkim sprawdzić, w jakim stopniu należy dostosować tłumaczenie do lokalnych warunków.

Przewodniczącym komisji został abp Arthur Roche, sekretarz Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Angielski arcybiskup, jak podkreślają komentatorzy, ma większe doświadczenie w dziedzinie liturgicznej i bardziej otwarte podejście do tych kwestii niż jej prefekt - kard Robert Sarah.

Komisja powstała po tym, jak niektórzy biskupi wyrazili niezadowolenie z tłumaczenia Mszału Rzymskiego według zasad opisanych w dekrecie "Liturgiam Authenticam". Uważają oni, że niektóre wyrażenia są zbyt sztywne, gdyż są niemal dosłownym przekładem łacińskich tekstów liturgicznych w języku narodowym lub lokalnym. Japońscy biskupi są bardzo częstym przykładem długotrwałej walki z kongregacją o tym, kto powinien decydować, jakie tłumaczenie japońskie tych tekstów byłoby dopuszczalne.

Jak pisał Andrea Grillo, włoski teolog: "już od 2001 roku (...) V Instrukcja wykonawcza reformy liturgicznej "Liturgiam authenticam" zablokowała jakąkolwiek próbę autentycznej inkulturacji liturgii. Projekt stworzenia języka liturgii według wzoru hermetycznej i statycznej łaciny, który faworyzował tłumaczenia dosłowne, będące sztywną kalką językową, i domagał się wręcz, aby języki mówione przejęły także strukturę i figury retoryczne języka łacińskiego, od samego początku nie miał fundamentów antropologicznych i lingwistycznych, nie posiadał też swego odniesienia do tradycji Kościoła".

Watykan nie przedstawił szczegółów dotyczących komisji, której planowane pierwsze spotkanie ma się odbyć wkrótce. Nie opublikowano również nazwisk pozostałych członków Komisji.

za: www.deon.pl/…/art,5316,papiez…

________________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

JEZUS: Jako pierwsze mają być zniszczone Sakramenty - potem Msza ....

Bp.David Malloy: Msza trydencka jest zagrożeniem dla jedności

Efekt „Amoris Laetitia”. Kolejne diecezje dopuszczają cudzołożników do sakramentów

Kongregacja ds. Wychowania Katolickiego łagodzi wytyczne dotyczące seminarzystów o skłonnościach homoseksualnych

KANADA: Hermafrodyta został wyświęcony przez Kościół Rzymsko-Katolicki jako dziewica

Gejowskie święcenia

Homoseksualna parafia i homoseksualista stawiani za wzór przez biskupa!

Kanada: Zgniłe owoce „Amoris Laetitia”

Realizacja wytycznych Amoris laetitia w diecezji San Diego


PILNE - Początek prześladowań: Kolumbijski kapłan zostaje suspendowany za krytykowanie nowej papieskiej nauki o małżeństwie i Eucharystii

Słowo dla Polski cz. 1: Kroki Franciszka - Bergoglio do zniszczenia papiestwa i Kościoła
ŚW.FILOMENA wspomniała ten post w Rzeczy niesłychane!.
ŚW.FILOMENA
czwartek, 19 września 2013, godz. 19.26

Moja wielce umiłowana córko, Moi biedni wyświęceni słudzy — po tym jak Liturgia zostanie zmanipulowana i zbezczeszczona przed Moim Obliczem — w wielkim smutku, co prędzej do Mnie przybędą. Dopiero wtedy, gdy to się wydarzy, zdadzą sobie sprawę, że to Słowo Boże jest ujawniane przez proroka Bożego i że jest Ono Prawdą. Słowo Boga jest Prawdą. Może Ono być … Więcej