Clicks27
Peter(skala)

IZRAEL: Perec navrhuje liečenie pre homosexualov a bisexualov

TASR14/07/2019

Novovymenovaný minister školstva v izraelskej vláde je terčom ostrej kritiky za svoje vyjadrenie ohľadom konverznej terapie homosexuálov.

Komunita LGBT organizuje v nedeľu večer v Tel Avive zhromaždenie, na ktorom bude žiadať demisiu izraelského ministra školstva Rafiho Pereca. Informovala o tom agentúra DPA.

Perec, ktorý pôsobí aj ako rabín, vyvolal v Izraeli polemiku, keď v rozhovore pre izraelskú televíziu vyslovil podporu konverznej terapii zameranej na modifikáciu sexuálnej orientácie homosexuálov a bisexuálov.

„Myslím, že sexuálnu orientáciu ľudí (z komunity) LGBT je možné meniť,“ uviedol Perec a dodal, že aj on sám túto terapiu poskytoval.

Spresnil súčasne, že by nebolo vhodné túto terapiu vnucovať. Zdôraznil tiež, že žiadne dieťa, bez ohľadu na svoju pohlavnú orientáciu, by nemalo byť vylúčené zo vzdelávacieho systému.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a viacerí poslanci jeho strany Likud odsúdili ústretovosť ministra školstva ku konverznej terapii a zdôraznili, že Perec nehovoril v mene vlády.

V podobnom duchu sa vyjadrili aj zástupcovia ďalších politických strán v Izraeli.