Clicks23
lt.news

Ar Vatikanas palaiko Kardinolo Pelo kritikus?

Kai kurie tikintieji galvoja, jog Kardinolo Georgo Pelo priešai tiesiog pasinaudojo nepagrįstais kaltinimais prieš jį, knygoje The Dictator Pope rašo Henry Sire.

Autorius pabrėžia, jog galima įžvelgti sutapimų tarp skandalingųjų lytinio išnaudojimo kaltinimų prieš Pelą ir vidinės opozicijos bandymų nuversti Pelą, kai Kardinolas tariamai bandė išvalyti bei pertvarkyti Vatikano finansinę situaciją.

2015-ųjų vasarį Pelas išsiaiškino, jog įvairiose Vatikano dikasterijose iš viso egzistavo per 1,4 milijardų eurų, kurie nebuvo nurodyti Bažnyčios finansiniuose balansuose.

Pasak Sire, tai tam tikra prasme pažadino Kardinolo Pelo konkurentus, ypač Kardinolus Calcagno, Versaldi, Bertello bei Paroliną, kurie Pelą laiko „priešininkų vyriausiuoju“.

Pelas pakartotinai prašė Pranciškaus nušalinti Calcagno nuo Šventojo Sosto paveldo administracijos prezidento posto (Apsa). Pranciškus Pelui atsakė, jog jam reikia įrodymų dėl Calcagno piktnaudžiavimų ir nusikaltimų. Nors daugybė įrodymų iš tiesų buvo pristatyti, Pranciškus išsaugojo Calcagno postą bei vakarieniaudavo su juo beveik kiekvieną vakarą.

Australijoje policija toliau vykdė tyrimą dėl Pelo su neįtikėtinai sufabrikuotais kaltinimais. Specialiųjų pajėgų būrys paėmė interviu iš Pelo Romoje 2016-aisiais.

2017-ųjų birželį buvo priimtas sprendimas patraukti Kardinolą baudžiamajai atsakomybei. Jis sugrįžo į Australiją, kur buvo nuteistas už lytinius išnaudojimus, kurie iš tikrųjų niekada negalėjo įvykti.

Pasak Henry Sire, Kardinolas Parolinas 2017-ųjų birželio 19-ąją žinojo (per Australijos nuncijų), jog Pelas susidurs su teismu ir teisminiu procesu. Po vienos dienos Parolinas privertė atsistatydinti Pelo bičiulį ir dešiniąją ranką Vatikano finansų reformų darbuose - Libero Milone.

Paveiksliukas: George Pell, © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-SA, #newsQsjzqrbggc