Język
Wyświetlenia
416
D a n i e l 1

Kardynał Mueller: w kwestii porozumienia z Chinami ufam raczej kardynałowi Zen

Screenshot: EWTN

Kardynał Gerhard Mueller, dawniej prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w wywiadzie telewizyjnym stwierdził, iż bardziej ufa opinii kardynała Józefa Zena o komunistycznym rządzie Chin niż nowemu porozumieniu Watykan-Pekin.

Wypowiedź na temat zawartej niedawno umowy była częścią wywiadu, udzielonego kilka dni temu Raymondowi Arroyo z telewizji EWTN. Hierarcha wyraził niepokój ceną, jaką płaci Kościół za zbliżenie z Pekinem.

- Ufam bardziej kardynałowi Zen, ponieważ ma on całe doświadczenie z komunistami, z ich kłamstwami i prześladowaniami, które były ich dziełem – powiedział kardynał Müller.

- Z pewnością papież jest władny by przywołać tych schizmatyków do pełnej komunii z Kościołem, ale pytanie brzmi: Jaka jest cena za to? Czy możemy zawrzeć umowę – Kościół Święty, Ciało Chrystusa – z komunistycznymi ateistami? – pytał retorycznie.

Kardynał Zen określił niedawne porozumienie między Watykanem a Komunistyczną Partią Chin jako „niesamowitą zdradę”.

Dokładna treść porozumienia nie została ogłoszona, jednak wiadomo, iż papież został przez komunistów uznany za przywódcę Kościoła katolickiego, ale Pekin zyskał prawo do wyznaczania chińskich biskupów, z możliwością zawetowania tych nominacji przez Ojca Świętego – wyjaśnia portal Life Site News, który opublikował wideo-rozmowę z kardynałem Muellerem. Watykan zgodził się także konsekrować siedmiu biskupów Katolickiego Stowarzyszenia Patriotycznego Komunistycznej Partii Chin. Ponadto Stolica Apostolska poprosiła o ustąpienie dwóch prawowiernych biskupów.

- Jest absolutnie niezgodne z prawem naturalnym, że grupa ludzi lub jeden człowiek – dyktator lub dyktatorska partia, ma absolutną władzę, czy też duchową władzę nad ludzkimi sumieniami ludzi – podkreślił niemiecki kardynał. Zaznaczył on również, że jedyną akceptowalną podstawą pojednania między Stolicą Apostolską a nieautoryzowanymi chińskimi biskupami może być poszanowanie przez rząd tego kraju religijnej swobody Kościoła katolickiego.

- Musimy odmówić próbom wszelkiej ingerencji władz politycznych w nasze życie religijne – podsumował kardynał.

Źródło: LifeSiteNews.com

Read more: www.pch24.pl/kardynal-muelle…
zaszczuty
A co mówił Chrystus w tej kwestii ?
A miał jak dziś stado faryzeuszy wokół
Czyż nie wołał o miłość wybaczającą
Dla zagubionych i zwiedzionych ?
To wszak nasi bracia poplątani
Za których zbawienie jesteśmy
Współodpowiedzialni i zobowiązani
Liczy się wszak to co dajemy
A nie to co posiadamy
Boże pozwó nam dawać nie wymagać
I służyć a nie wymuszać swoją wolę