Clicks23
lv.news

Apvienoto Nāciju nuncijs apsūdzēts par afēru ar iesvētītu jaunavu

Pēc CatholicNewsAgency.com (15. marts) ziņām trīs priesteri, kas strādāja Vatikāna ASV misijā Ņujorkā, teica, ka bijušais ASV nuncijs Francisks Čulkats (65 gadi) bieži sūta „nepiemērotas” un „romantiskas” īsziņas sievietei.

Čulkats kļūdas rezultātā nosūtīja tās arī darbiniekiem, iespējams, ka tad viņš bija piedzēries.

Sieviete bija iesvētīta jaunava un profesore, ar kuru Čulkats tikās Bagdādē, un 2012. gada Tuvo Austrumu sinodē Romā. Čulkats viņai nodrošināja ASV vīzu, un viņa bieži apmeklēja viņu misijs laikā.

Čulkatam bija arī ieradums uzspiest patvaļīgus algu samazinājumus. Tiek uzskatīts, ka viņam vajadzēja ietaupīto naudu, lai atbalstītu šo sievieti. Viņš arī ļaunprātīgi izturējās pret darbiniekiem, ļāva vaļu temperamenta uzliesmojumiem un atlaida darbiniekus bez iepriekšēja brīdinājuma, atstājot viņus bez darba.

Sūdzības nonāca Vatikānā 2012. gada septembrī. Čulkata atkāpšanās tika pieņemta 2014. gada jūnijā. Pirms tam viņš atlaida tos, kas bija pret to.

Pēc gandrīz diviem gadiem bez darba Čulkats 2016. gada jūnijā tika nosūtīts uz Kazahstānu , Tadžikistānu un Kirgizstānu, kas milzīgas teritorijas ar ļoti mazu katoļu īpatsvaru.

Attēls: Francis Chullikatt, #newsJgsetnnfyk