Język
Wyświetlenia
1,5 tys.
pl.news 2 1

Liberalny Kościół irlandzki w sporych opałach

Depresja jest "bardzo powszechna" wśród irlandzkich księży według podsumowania zaprezentowanego na spotkaniu modernistycznego zrzeszenia Association of Catholic Priests w Athlone. Spora jest także liczba samobójstw wśród księży. Irlandzki Kościół jest określany jako bardzo liberalny.
Według Irish Times z 8 listopada redemptorysta O. Gerry O'Connor miał powiedzieć, że nie ma żadnej "trwałej wizji Kościoła na przyszłość", a księża "odczuwają olbrzymi smutek z powodu zanikania społeczeństwa wiernych".
Związek między biskupami a księżmi jest "zniszczony i gorzki", a niektórzy księża są "zastraszani". Największym zmartwieniem duchownych jest sposób traktowania przez biskupów tych z nich, którzy są fałszywie oskarżani o nadużycia.
O. Tim Hazelwood, ofiara takich oskarżeń, powiedział, że "nie było spójności" w tym, jak traktuje się oskarżonych księży: "prawa statutowe duchownych są pogwałcane", powiedział. Stwierdził również, że jest "niesprawiedliwe, aby od księdza wymagać, by pozostawał bierny wobec anonimowych oskarżeń".

Grafika: © William Murphy, CC BY-SA, #newsYuflcbuqav
pablos6
Irlandzki Kościół to wrak a książa to duchowe trupy. Mówie to po wieloletnim pobycie w IRl. Katolicka Irlandia to melodia przeszłości.
Weronika.S
Dla katolika nie ma czegoś takiego jak depresja.