Język
Wyświetlenia
841
frondziak 22 1

Prezydent i Premier wspólnie organizują marsz 11 listopada!

Wikimedia Commons

Znamy wynik spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Po kilkunastuminotwej rozmowie w Belwederze politycy stwierdzili, że wspólnie zorganizują marsz w dniu 11 listopada!

O decyzji poinformował przed chwilą Błażej Spychalski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

"Ustalono, że zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz, który będzie miał charakter uroczystości państwowej. Organizacją marszu zajmie się rząd" - powiedział Spychalski w trakcie briefingu prasowego.

W trakcie krótkiej konferencji nie zaprezentowano szczegółów wydarzenia, prawdopodobnie będą się one pojawiać w najbliższych godzinach. Pewnym jest, że rządowy marsz przejdzie dokładnie tą samą trasą jak odwołany dziś przez Hannę Gronkiewicz-Waltz Marsz Niepodległości.

"Podczas spotkania ustalono, że zgodnie z propozycjami środowisk kombatanckich, 11 listopada zorganizowany zostanie państwowy, biało-czerwony marsz z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kwestie organizacyjne marszu spoczywać będą na rządzie RP.

Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowej. Jak w przypadku każdej państwowej uroczystości związanej z obchodami stulecia odzyskania niepodległości, Prezydent RP Andrzej Duda obejmie nad nim Patronat Narodowy"
- czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Prezydent.pl

Organizatorzy ze stowarzyszenia Marsz Niepodległości nie odnieśli się jeszcze do decyzji prezydenta i premiera.

mor

www.fronda.pl/a/prezydent-i-pre…
wacula25@wp.pl
Siula Miło mi że Zwróciłaś mi uwagę na mój błąd Przepraszam Cię
Siula
wacula
przeczytaj co ja napisalam i co odpisales.
predex
i to bez Polaków , a może zaproszą gośfci z Izraela i antifę , wtedy to nie będzie przemarsz faszystów.
wacula25@wp.pl
Siula JAK TOooo? mam 4 to nieprawda no nie szalej moja droga
wacula25@wp.pl
A gdyby tak chodziło miesięcznice prezesa-kacz.To dopiero by Kaczyński zadbał natychmiast O marsz w Warszawie. Prezes PiS żyje w rytmie miesięcznic smoleńskich a nie jakiś tam marszów odzyskania niepodległości w POLSCE . Kaczyński od lat wszystkie swoje działania organizuje tak, żeby jak najczęściej móc stawiać pomniki a Towarzyszy temu cały ceremoniał, a rocznice i miesięcznice są okazją dla … Więcej
Siula
wacula
nawet nie mam telewizora w domu.
wacula25@wp.pl
Siula Jak too?POWAŻNIE myślę że prawda jest inna celowo tak piszesz
wacula25@wp.pl
Siula OKY? A czy jest taka telewizja która nie manipuluje .No wtedy obejrzę ją
Siula
TVN klamie i manipuluje.Jest antypolska!
wacula25@wp.pl
Siula A co takiego złego jest w TVN TVn jak każda inna stacja
Siula
Wroclawski MN sie odbedzie! Sad uchylil decyzje wladz o zakazie!
Siula
wacula25@wp.pl
nie powtarzaj slow zaslyszanych w TVN!
VRS
twitter.com/tvp3warszawa twitter.com/…/106047621495835…

Więcej


Nawet jeśli wyrok sądu będzie korzystny dla twitter.com/stowmarszn, to i tak twitter.com/hashtag/marszniepodleglosci nie może się odbyć, bo administracja państwowa zajęła trasę na swoje potrzeby - powiedziała dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor.
wacula25@wp.pl
A przecież w kwietniu, tuż przed t.z.w.słynnymi „urodzinami Hitlera” chcą na nowo połączyć hasła ONR-u -[ czysta rasa ]--itp. bzdury na plakatach marszu i to gdzie w POLSCE i ktoś niech zaprzeczy że to nie NACJONALIZM
VRS
Rozumiem że dziś zaczynają organizować, jutro urzędowo zakażą innych marszy, a 11 już w niedzielę. Podobnie jak z tą ustawą o 12-tego - jeszcze jej nie ma w Dzienniku Ustaw, a 12-ty już za dwa dni robocze.
Takiego bantustanu w Polsce to chyba jeszcze nie było. No ale jak można przepchnąć w kilka godzin nowelę ustawy o IPN przez sejm, senat i prezydenta żeby Bibi i Junior mogli odbyć wieczorem … Więcej
predex
A czy Polacy moga przyjść.
borgan
Coś mi się zdaje, że będzie wielka zadyma.