언어
클릭 수
5.7천
Inka

♥ ŚWIĘTA FILOMENA ♥

ŚWIĘTA FILOMENA
Trzynastoletnia męczennica rzymska zmarła w 303 roku.
Mało kto wie, że Św.Filomena jest patronką naszych czasów, patronką prowadzącą do i powracajacych do sakramentów świętych, nieszczęśliwych rodzin, pomaga w finansach, zrozumie w każdej potrzebie. Jest patronką Żywego Różańca.

Była dzieckiem modlitwy. Jej rodzice, bogaci rzymianie długo nie mieli dziecka - narodziła się w ich późnym wieku. Byli poganami, ale bardzo prosili Boga o potomka. Zetknęli się nawet z grupą ówczesnych chrześcijan w rzymskich katakumbach, prosząc na wszystkie możliwe sposoby aby Bóg zesłał im dziecko. Kiedy narodziła się im dziewczynka nazwano ją córką światła - po grecku - Umiłowana.
Po narodzeniu Filomeny jej rodzice przyjęli wiarę chrześcijańską. Od najwcześniejszych lat dużo się modliła a od jedenastego roku życia poświęciła swoje życie tylko Bogu. W 13 roku życia ginie męczeńską śmiercią z rąk cesarza Doklecjana, który zapragnął ją poślubić i uczynić cesarzową. Rodzice nalegali by przyjęła tą propozycję. Lecz ona odmówiła. Cesarz zapałał wielkim gniewem i z pełnego miłości kochanka przerodził się w wielkiego prześladowcę. Zakuł ją w kajdany, uwięził w lochu i przez 40 dni nie pozwolił jej dawać ani jedzenia ani wody. Codziennie ją odwiedzał i miał nadzieję, że ona zmieni zdanie. Cierpiała bardzo, 37-go dnia tej męczarni ukazała się jej Matka Boża i zapowiedziała następne męczarnie. Obiecała pomoc, swoją i Archanioła Gabriela. Czterdziestego dnia Filomenę ubiczowano. Następnie po tej karze wrzucono ją do lochu aby tam dokonała żywota. Jak mówią zapiski Bóg przysłał Jej 2-ch aniołów, którzy całkowicie ją uleczyli, przywrócili do sił i życia.

Zdumienie Doklecjana było wielkie. Ponownie prosił ją o rękę, odmówiła. Wtedy zaprowadzono ją nad Tybr, przywiązano jej do szyi żelazną kotwicę i została wrzucona głową w dół w nurt rzeki. Kotwica jednak się urwała a Filomena płynęła z nurtem wody i została wyrzucona na brzeg.
Żołnierze Doklecjana strzelali do niej z strzałami z luków. Strzały przeszywały jej dziecięce ciało lecz Filomena nadal żyła. Cesarz od nowa ją uwięził i rozpoczął nowe tortury. Wtedy zaczął szemrać lud. Doklecjan bał się zamieszek i kazał ściąć Filomenę.
Poniosła śmierć 10 sierpnia o godz. 3-ciej. Jej grób w katakumbach Pryscyllijskich nosi jej imię i symbole męczeństwa, palmę, lilię, trzy strzały i kotwicę.

Ten grób odkryto w 1802 roku, znaleziono w nim kryształowy wazonik z jej krwią. Do dziś ma wygląd złota, drogocennych kamieni i srebra. Te katakumby stały się miejscem cudownym. Następują tam cudowne uzdrowienia.

Mało kto wie, że Filomena jest patronką naszych czasów, patronką sakramentów świętych, nieszczęśliwych rodzin, pomaga w finansach, zrozumie w każdej potrzebie. jest patronką Żywego Różańca.

Proś ją aby cię wspierała w twojej potrzebie. Jej olśniewające cuda wprawiają w wielkie zdziwienie.Wizerunki małej Świętej znajdują się w kościołach na całym świecie. A Jej wstawiennictwo u Boga za ciebie zsyła obfite łaski.

댓글 쓰기…
Święta Filomena - patronka na nasze czasy napełniona Mocą Bożą,
słynna z wielkich cudów XIX wieku
Patronka Żywego Różańca,
Druga patronka Królestwa Neapolu,
Patronka Dzieci Maryi,
Patronka szczęśliwych narodzin dzieci, matek i dzieci,
Patronka ludzi interesu i w potrzebach finansowych,
Patronka zdających egzaminy,
Szkół i konwentów,
Patronka zakonników, misji i nawróceń,
Patronka spokojnej i …
더보기
Jawa
Szczęść Boże!
Może warto zainteresować się obchodami ku czci św. Filomeny ( patronki między innymi Żywego Różańca) w Gniechowicach koło Wrocławia. Może zapowiedź i zaproszenie? Główne uroczystości odpustowe w jedynej w Polsce parafii pod tym wezwaniem odbędą się 6 sierpnia o g. 11.00. Poprzedzi je nowenna do św. Filomeny od 3 sierpnia. Zakończenie uroczystości 11 sierpnia w liturgiczne … 더보기
+ + +
Święta Filomena - patronka na nasze czasy napełniona Mocą Bożą,
słynna z wielkich cudów XIX wieku
Patronka Żywego Różańca,
Druga patronka Królestwa Neapolu,
Patronka Dzieci Maryi,
Patronka szczęśliwych narodzin dzieci, matek i dzieci,
Patronka ludzi interesu i w potrzebach finansowych,
Patronka zdających egzaminy,
Szkół i konwentów,
Patronka zakonników, misji i nawróceń,
Patronka spokojnej i …
더보기
+ + +
,,Św.Filomena jest patronką naszych czasów, patronką powracających do sakramentów świętych, nieszczęśliwych rodzin, pomaga w finansach, zrozumie w każdej potrzebie. Jest patronką Żywego Różańca.,, 더보기