Clicks2.5K
m.rekinek
162

Charis w Watykanie: papież wprowadza zmiany do ruchu charyzmatycznego

Ponad 550 przedstawicieli Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej przybyło do Watykanu z całego świata, by wspólnie z Papieżem zainicjować nowy etap wspólnej drogi.

W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego zacznie bowiem funkcjonować instytucja Charis, która zgodnie z pragnieniem Franciszka zastąpi dwa różne wcześniej działające międzynarodowe organizmy koordynacyjne. Wszystko po to, by dążyć do większej jedności w ruchu charyzmatycznym.

Z tej okazji delegaci z całego świata spotkali się na audiencji z Papieżem Franciszkiem.
Misję Charis Papież Franciszek streścił w zdaniu: "Nowa i jedyna służba komunii".

Ojciec Święty zauważył, że to, co nowe na początku budzi niepewność oraz poczucie zagrożenia zmianami, które może przynieść. Nowość Pana Boga jest jednak zawsze wyrazem błogosławieństwa, ponieważ wychodzi z serca miłującego.

Charis powinien służyć wszystkim wspólnotom charyzmatycznym, które Duch Święty wzbudził w świecie.
Jego rolą jest służba, a nie rządzenie.

To znaczy, że ma zaspokajać rozmaite potrzeby oraz towarzyszyć w drodze, w możliwie najlepszy sposób. Kolejnym elementem tożsamości nowego organizmu jest komunia. Chodzi o świadectwo jedności w różnorodności charyzmatów i darów. Franciszek przywołał w tym miejscu obraz Trójcy Świętej oraz rodziny, w której nikt nie jest ważniejszy od innych ani ze względu na wiek, ani ze względu na inteligencję czy z powodu posiadanych zdolności, ponieważ wszyscy są dziećmi kochanymi przez tego samego Ojca. Papież wskazał również, czego On sam oraz Kościół oczekują od Charis oraz całej Odnowy w Duchu Świętym.

"Tych trzech rzeczy: chrztu w Duchu Świętym, jedności Ciała Chrystusa oraz służby ubogim - one składają się na świadectwo potrzebne do ewangelizowania świata. Wszyscy jesteśmy do niego wezwani poprzez nasz chrzest. Ewangelizacja nie jest prozelityzmem, ale zasadniczo świadectwem. To świadectwo miłości: «spójrzcie, jak oni się miłują». To właśnie zwracało uwagę wszystkich, którzy spotykali pierwszych chrześcijan. «Spójrzcie jak oni się miłują». Czasami, o niektórych wspólnotach, można powiedzieć: «Popatrzcie, jak oni się obmawiają! To nie pochodzi od Ducha Świętego. «Popatrzcie jak oni się miłują». Ewangelizować to znaczy kochać. Dzielić miłość Boga do każdego ludzkiego istnienia. Można tworzyć instytucje dla ewangelizacji, można opracowywać przemyślane oraz staranne programy. Ale jeśli nie ma miłości, jeśli nie ma wspólnoty, nie będzie to niczemu służyło! Popatrzcie, jak oni się miłują".

Kulminacyjnym punktem spotkania będzie niedzielna Eucharystia z Papieżem poprzedzona wigilią czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego. Jednak już od wczoraj w Auli Pawła VI trwa ogólnoświatowe spotkanie poświęcone rzeczywistości, która na całym świecie łączy ponad 120 mln katolików.
Przeżyli oni doświadczenie chrztu w Duchu Świętym w grupach modlitewnych, różnych wspólnotach czy szkołach ewangelizacji.

"Na to co się dzieje patrzymy w kluczu budowania większej jedności. Tego żąda od nas papież Franciszek" - mówi Radiu Watykańskiemu Jean-Luc Moens, moderator Charis.

Naszym marzeniem jest zrobienie tego, czego od nas żąda papież. A on mówi o Odnowie Charyzmatycznej jako "prądzie łaski" w Kościele. Odwołuje się tym samym do słów kard. Leo Suenesa, który mawiał, że Odnowa nie jest stowarzyszeniem, ponieważ w stowarzyszeniach jest przynależność: jesteś albo w środku, albo poza - mówi papieskiej rozgłośni Jean-Luc Moens. - Istnieje więc wyraźny podział.
"Prąd łaski" jest czymś zupełnie innym. Wspomniany kardynał porównywał go z prądem z zatoki w Atlantyku, który ociepla cały ocean, a potem znika. Powiem coś, co może wydać się dziwne: naszym marzeniem jest to, by zniknąć, kiedy cały Kościół odkryje chrzest w Duchu Świętym.

Jean-Luc Moens zauważa, że Charis stawia na budowanie większej jedności nie tylko w samej Odnowie Charyzmatycznej i Kościele katolickim, ale dążyć będzie także do zacieśniania ekumenicznej jedności z innymi Kościołami. "Wszyscy mamy tego samego Ducha (!!!) i trzeba to wykorzystać dla przywrócenia pełnej jedności" - zaznacza moderator Charis.

Statuty Charis (Catholic Charismatic Renewal International Service) wskazują na konieczność rozpowszechniania łaski chrztu w Duchu Świętym, pracy na rzecz budowania jedności chrześcijan, służby ubogim i aktywnego udziału w ewangelizacyjnej misji Kościoła.


www.deon.pl/…/art,8273,charis…
Od dawna twierdzę, że to jest inna religia. Z katolicyzmem niewiele ma wspólnego.
Laura Pausa likes this.
olek19801 likes this.
baranek
Nomen omen:Charis (tamten był przez samo H).
Laura Pausa and one more user like this.
Laura Pausa likes this.
m.rekinek likes this.
mk2017 likes this.
Sykomora
Ciekawe czy z Polski pojechali jacyś ,, wspaniali " charyzmatycy. Swoją drogą przeraża mnie to, co tam ustalą. Jedno jest pewne, będzie gorzej. Istny protestantyzm!
Laura Pausa and one more user like this.
Laura Pausa likes this.
m.rekinek likes this.
Kard. Maradiaga zapowiadał kilka lat temu, że Franciszek zbuduje NOWY KOŚCIÓŁ.
No i widać, że mu się to udaje!
m.rekinek
DO TEGO FRANIO SIĘ ODGRAŻA , ŻE JEGO REWOLUCYJNE ZMIANY SĄ NIEODWRACALNE.
Laura Pausa likes this.
m.rekinek likes this.
Tak, masz rację - NIEODWRACALNE!!!
--------------------
"Kardynał Maradiaga z Hondurasu, koordynator rady doradców papieża, zapowiedział wielką nową erę w Kościele, erę reform Franciszka – zdecydowanych, głębokich i, zgodnie z życzeniem papieża, nieodwracalnych. Kardynał Maradiaga uznał też posunięcia Kościoła posoborowego jako niewystarczające i jedynie powierzchniowe, a teraz właśnie papież …More
Tak, masz rację - NIEODWRACALNE!!!
--------------------
"Kardynał Maradiaga z Hondurasu, koordynator rady doradców papieża, zapowiedział wielką nową erę w Kościele, erę reform Franciszka – zdecydowanych, głębokich i, zgodnie z życzeniem papieża, nieodwracalnych. Kardynał Maradiaga uznał też posunięcia Kościoła posoborowego jako niewystarczające i jedynie powierzchniowe, a teraz właśnie papież Franciszek ma według niego dokonać całkowitej reformy Kościoła w kierunku, w którym, jak kardynał twierdzi, sam Duch Święty wiedzie następce św. Piotra.
Kuria Rzymska zostanie całkowicie zreformowana, a konstytucja apostolska Jana Pawła II z 1988 roku „Pastor Bonus” ma być wymieniona.

Kardynał Maradiaga obiecał, że wszystko będzie zupełnie nowe i nie będzie się opierało na adaptacjach i przystosowaniach, tak jak było dotychczas."
franciszekfalszywyprorok.wordpress.com/…/kard-maradiaga-…
m.rekinek likes this.
m.rekinek
Czyli Bergolio zamiast strzec Depozytu Wiary rujnuje Go.
Laura Pausa likes this.
Laura Pausa likes this.
Pogięło go tak, jak kilkadziesiąt lat temu pogięło tych, którzy wprowadzili ruchy charyzmatyczne (protestanckie) do Kościoła Chrystusa.
Biada im!!!
m.rekinek likes this.
To św. Jana Pawła na stos? Przecież popierał ruchy charyzmatyczne.... Ciekawe masz poglądy o Kościele i Duchu Świętym
Laura Pausa and one more user like this.
Laura Pausa likes this.
Anieobecny likes this.
Paweł Górny
Nie poglądy mam ciekawe, tylko odpowiednią wiedzę.
Św. Jana Pawła nie mam zamiaru potępiać, ale to, że akceptował ruchy charyzmatyczne pochodzące wprost od protestantów i sektę neo, to dla mnie, jako katolika było i jest dramatyczne.
Owoce długiego pontyfikatu nie są najlepsze.
PiotrM
Mała ciekawostka:
w poniedziałek 10 czerwca o 8:23 rano strona CitizenGO została zaatakowana przez grupę hakerów.
Nasz międzynarodowy zespół informatyków (w tym dwóch z Polski) podjął natychmiastowe działania, by odeprzeć atak. Mijają kolejne 24 godziny odkąd pracują oni niemal bez wytchnienia.
Jak zapewne Państwo pamiętają, to nie pierwszy cyberatak na nasze strony, ale ten jest najbardziej …More
Mała ciekawostka:
w poniedziałek 10 czerwca o 8:23 rano strona CitizenGO została zaatakowana przez grupę hakerów.
Nasz międzynarodowy zespół informatyków (w tym dwóch z Polski) podjął natychmiastowe działania, by odeprzeć atak. Mijają kolejne 24 godziny odkąd pracują oni niemal bez wytchnienia.
Jak zapewne Państwo pamiętają, to nie pierwszy cyberatak na nasze strony, ale ten jest najbardziej wyrafinowany i agresywny z jakim mieliśmy dotąd do czynienia.
Cyberterroryści są wyjątkowo zaciekli, tylko dlatego, że bronimy życia, rodziny i wolności, i robimy to metodycznie, niepokornie i bez wahania.
Pozwolą Państwo, że podzielę się groźbą, jaką wysłali nam dziś cybrprzestępcy:
„Jak się Wam podoba nasz atak? Usuńcie wszystkie treści seksistowskie i antyaborcyjne oraz te związane z LGBT. Jeśli nie zrobicie tego przed weekendem, rozpocznie się prawdziwa wojna i będziecie tego żałować.”
Zespół naszych informatyków niestrudzenie pracuje, ale atak wciąż trwa.
Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa Hiszpanii przekazało nam szczegóły dotyczące tej grupy hakerów, którzy prawdopodobnie dokonują ataku. Robią to, ponieważ nie mogą zaakceptować, że my, CitizenGO, walczymy o życie, rodzinę i wolność… i robimy to skutecznie. Podjęli zmasowane działania, ale nie zdołają nas ani uciszyć, ani zastraszyć!
m.rekinek likes this.
Prócz międzynarodowego zespołu informatyków...
Niech działają nasze modlitwy...
Codzienny Różaniec w tejże intencji...
Sami nie damy rady...
Anieobecny likes this.
PiotrM
Rekinek, tak zwane: Braterstwo. No i wynik mamy jasny. Multikulti. Teraz tylko msza bez konsekracji czyli nowy mszał o którym już kiedyś wspominałem że leży u niego na biurku i: Alleluja i do przodu. Czas czasów dobiega końca ale tylko ślepy tego nie widzi. Znaki na niebie i na ziemi. Szkoda za dużo gadać bo co niektórzy tu na portalu i tak to podepczą jak wieprze. My wiemy o co chodzi . Jak …More
Rekinek, tak zwane: Braterstwo. No i wynik mamy jasny. Multikulti. Teraz tylko msza bez konsekracji czyli nowy mszał o którym już kiedyś wspominałem że leży u niego na biurku i: Alleluja i do przodu. Czas czasów dobiega końca ale tylko ślepy tego nie widzi. Znaki na niebie i na ziemi. Szkoda za dużo gadać bo co niektórzy tu na portalu i tak to podepczą jak wieprze. My wiemy o co chodzi . Jak chcą się ludzie czegoś dowiedzieć to zapraszamy na yt. Tu za dużo nie wolno mówić. Piszę coś ciekawego i prawdziwego ale będzie tylko dostempne na yt i fb. Spokojnej nocy bracie.
m.rekinek likes this.
m.rekinek
I tak jak zapowiadało to wielu księży - nowa światowa religia będzie stworzona na bazie ruchów charyzmatycznych istniejących w każdej religii. Już sama nazwa ,,CHARIS" KOJARZY SIĘ Z TYM FAŁSZYWYM UZDRAWIACZEM WPUSZCZONYM DO POLSKICH PARAFII.
Mój Panie czy ty wierzysz w to co piszesz jestem przerażony
Anieobecny likes this.
Paweł Górny
Szkoda, że jesteś przerażony tym, co pisze m.rekinek.
Powinieneś być przerażony tym, co od kilkudziesięciu lat dzieje się w Kościele Chrystusowym, a powiadam...., dzieje się ŹLE! Bardzo źle!