Clicks1.9K
pl.news
7

Kardynał Kasper: Kościół powinien stać się "bardziej protestancki"

Antykatolicki kardynał Walter Kasper (86) otrzymał owacje za swoją homilię z okazji dnia Wniebowzięcia na wyspie Reichenau w Niemczech.

Oligarchiczna gazeta Suedkurier.de (16 sierpnia), zwykle niewykazująca zainteresowania religią, entuzjastycznie wyraziła się o "homilii robiącej duże wrażenie".

Kasper posługiwał się w niej dwuznacznymi sformułowaniami: przywiązanie do tradycji i odnowienie nie są sprzeczne".

Niejednoznacznie nalegał też na [nieważne] święcenia kobiet: "nie mam gotowego rozwiązanie, ale można je znaleźć".

Nalegał też, żeby w Kościele było "więcej ekumenizmu", dodając, że "Kościół Katolicki może stać się bardziej protestancki, a protestancki — bardziej katolicki".

Jednak za tymi słowami niewiele się kryje. Jego radykalnie liberalny niemiecki Kościół dogorywa, a gdzie nie próbowanoby podobnych kroków, Kościół zmierza wręcz ku nieuniknionej katastrofie.

Grafika: © Mazur/catholicchurch.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsQpfgkqtntz
Będzie na odwrót. Poza Kościół (oficjalnie) wylądują prawdziwie wierzący i uczciwi, którzy nie będą chcieli pójść za "nowoczesnym" i odmienionym, przystosowanym do świata świeckiego antykościołem, a schizma będzie królować, jak już króluje na Tronie Piotrowym. Proces już się zaczyna, dlatego kochani kapłani miejcie oczy szeroko otwarte i proście o odwagę, byście w odpowiednim momencie umieli …More
Będzie na odwrót. Poza Kościół (oficjalnie) wylądują prawdziwie wierzący i uczciwi, którzy nie będą chcieli pójść za "nowoczesnym" i odmienionym, przystosowanym do świata świeckiego antykościołem, a schizma będzie królować, jak już króluje na Tronie Piotrowym. Proces już się zaczyna, dlatego kochani kapłani miejcie oczy szeroko otwarte i proście o odwagę, byście w odpowiednim momencie umieli powiedzieć: "nie!" - a oberwie Wam się w zamian nieźle - ale przecież Pan Jezus obiecał Swoim uczniom krzyż, a nie róże bez kolców....
Henoh
Księga Prawdy wypełnia się na naszych oczach...
justuss
judasz w całej pełni...już powinien być poza KK
prawa ręka antypapieża?
Sw.Joanna likes this.
Henoh
Oczywiście. Fałszywego proroka, antypapieża...
Sykomora
Niemcy... i wszystko jasne
Sw.Joanna likes this.
PiotrM
Co za brednie. Czy Pan Jezus był protestantem? i założył Swój Kościół dopiero za czasów heretyka Ludera-Lutra?
bielas likes this.