Język
Wyświetlenia
973
ledun 4 2

Homoaktywiści pozywają Kaję Godek. Świadkiem w sprawie ma być premier Irlandii - zdeklarowany homoseksualista

Kaja Godek została pozwana za stwierdzenie na antenie Polsat News, że premier Irlandii obnosi się ze swoją dziwną orientacją", a homoseksualiści "są zboczeni". Świadkiem w procesie o naruszenie dóbr osobistych ma być premier Irlandii Leo Varadkar - poinformował "Irish Times".

Pozew trafił w środę do Sądu Okręgowego w Warszawie. Kaja Godek została pozwana przez 16 homoseksualistów m.in. w działaczy na rzecz praw LGBT, profesorów prawa i dziennikarzy.

Do pozwu przystąpiły również organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Stowarzyszenie Lambda Warszawa - informuje Polsat News.

– Pozew traktujemy jako próbę ustanowienia nowego standardu orzeczniczego i uzyskania ochrony prawnej dla każdej z nas jako osób homoseksualnych, których dobra osobiste zostały w sposób ewidentny naruszone. Konieczne jest zwrócenie uwagi wymiaru sprawiedliwości na systemowy problem braku ochrony przed mową pogardy i nienawiści dotykającej osoby LGBT+ w Polsce - twierdzą działacze Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza.

- Jako prawnik i osoba ucząca prawa, czuję się zobowiązany do walki z tego typu poniżeniami, także w sądzie. Nie tylko we własnym imieniu, ale też innych osób homoseksualnych, zwłaszcza tych, których osobista i zawodowa sytuacja nie pozwala na otwarte sprzeciwienie się nienawiści głęboko ich dotykającej - powiedział inicjator pozwu dr hab. Jakub Urbanik.

Świadkiem w procesie o naruszenie dóbr osobistych ma być premier Irlandii Leo Varadkar - poinformował "Irish Times".

Kaja Godek w Polsat News komentowała wyniki referendum w Irlandii, w którym większość uczestników opowiedziało się za liberalizacją przepisów aborcyjnych - Jeżeli premier Irlandii obnosi się ze swoją dziwną orientacją, deklaruje w mediach, że ma partnera homoseksualnego, jeżeli jest to przyjmowane, jako normalne, to dla mnie jest potworne, że taki kraj określa się mianem katolickiego - powiedziała.

Źródło: Polsat News // Irish Times

telewizjarepublika.pl/homoaktywisci-p…
BeatkaS
Już nie można mówić że czarne jest czarne a białe białe... cóż, mamy unie nienormalności i jak orzekli że marchew to owoc to wszystko już jest postawione na głowie
bliźniak
Pani Kaja może liczyć na poparcie wielu Polaków!
kovanecky
bardzo dobrze tłumaczy ten problem Krzysztof Karoń ... ale kto chce dzisiaj słuchać mądrych ludzi