Jazyk
Zobrazení
609
Libor Halik 1

9.1.2018 Řecký homosexuální parlament provokuje Turecko k válce

dle předpovědi sv. Paisije Athoského (na ikoně)
Řecký parlament, který odkřesťanšťuje školství do kterého vnutil homosex a financuje 300 000 potratů ročně, 9.1.2018 rozhodl, že po téměř 100 letech omezí moc islámských duchovních na severovýchodě země u tureckých hranic. Ti dosud rozhodovali rodinné spory podle práva šaría. Nyní budou moci jejich rozhodnutí zvrátit řecké sekulární soudy. Řecko je jedinou zemí Evropské unie, kde islámské soudy dodnes existují.

Zákon šaría v řecké Thrákii pochází z doby po první světové válce a rozpadu Osmanské říše. Sèvreská smlouva z roku 1920 a Lausannská mírová smlouva z roku 1923 přiznaly muslimské menšině jistá práva na území Řecka, včetně toho, že islámští muftí mají pravomoci soudců v rodinném právu ve sporech mezi tamními muslimy. Řecké elity ví, že islám, který kážou muftí z Thrákie, je obecně mírnější než mnohem tvrdší učení imámů v jiných částech Evropy.

Řečtí poslanci v úterý přijali legislativní změnu mimo jiné v souvislosti s kauzou muslimské vdovy z města Komotini, která podala na Řecko stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku kvůli svému sporu se sestrami svého zesnulého manžela v dědickém řízení. S rozsudkem muftího totiž žena nebyla spokojena, a tak se odvolala k řeckému soudu, u něhož vyhrála. Nejvyšší řecký soud ale v roce 2013 konstatoval, že v kauze má pravomoc rozhodovat pouze muftí.

6.12.2017 turecký prezident Erdogan prohlásil v turecké televizi a následovně 7.12.2017 v televizi řecké, když navštívil řeckého prezidenta, že chce změnit mezinárodní zákon z r.1923 a připojit řeckou Thrákii k Turecku, aby mohl ochránit tamní muslimskou menšinu.
Tehdy byl Erdogan odmítnut řeckým prezidentem. Ale nyní mu nahrál na smeč celý řecký parlament včetně premiéra, který se chtěl zalíbit Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.
Připomíná mi to nesmyslné jednání československého prezidenta a zednářského vlastizrádce Beneše vůči Hitlerovi a sudetským Němcům před 2. světovou válkou.

Více: www.ceskatelevize.cz/…/2358262-recko-p… www.tyden.cz/…/recko-omezilo-p… www.channelnewsasia.com/…/greece-makes-sh…
Napsat komentář