Język
Wyświetlenia
135
teściowa

Wojciech Cejrowski znika na miesiąc z anteny TVP Info. Ma to być czas „na refleksję”

Wojciech Cejrowski znika na miesiąc z anteny TVP Info. Ma to być czas „na refleksję”
Widzowie TVP Info w grudniu nie zobaczą już Wojciecha Cejrowskiego w programie „Minęła 20”. Podróżnik i publicysta został zawieszony decyzją władz TVP. Nie podano oficjalnych powodów tej decyzji, ale prawdopodobnie chodzi o ostre wypowiedzi Cejrowskiego dot. aborcji oraz Unii Europejskiej.
Znany podróżnik Wojciech Cejrowski od przeszło 1,5 roku był bohaterem czwartkowych wydań programu „Minęła 20”, emitowanego w TVP Info. Publicysta w rozmowie z Michałem Rachoniem komentował bieżące wydarzenia m.in. w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. W najbliższych tygodniach widzowie telewizji publicznej nie zobaczą go jednak w programach TVP Info. „Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu” – napisał na Twitterze Jarosław Olechowski, szef TAI.
O zawieszeniu czwartkowych wywiadów poinformował sam zainteresowany. „Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów” – napisał. Zwrócił uwagę na bardzo wysokie wyniki oglądalności programów ze swoim udziałem. Jednak zdaniem szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, program z udziałem Wojciecha Cejrowskiego nie zniknie na stałe z telewizyjnej ramówki, a jedynie na kilka tygodni. Jarosław Olechowski podkreślił, że TVP nadal jest zainteresowane dalszą współpracą.
Brakuje oficjalnego stanowiska o powodach zawieszenia emisji wywiadów, ale wiele wskazuje na to, że chodzi o bardzo mocne wypowiedzi podróżnika nt. aborcji, a także stosunku do niej prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wpływ na decyzję TVP mogło mieć również spalenie przez Cejrowskiego flagi Unii Europejskiej i opublikowanie nagrania w mediach społecznościowych.
Przypomnijmy, że kilka dni temu Wojciech Cejrowski w bardzo ostry sposób skrytykował prezesa PiS za brak regulacji chroniących życie od poczęcia. „Zabijanie dzieci w łonach matek to jest rzeź niewiniątek, sprawa dla mnie kluczowa i dla wielu katolików – wzburzająca nas. Prezes odpowiada za ich krew, bo mógłby coś zrobić zgodnie z własnymi obietnicami, żeby ta krew się nie lała. Jeżeli nic nie robi, to jest odpowiedzialny przez zaniechanie chociażby, za morderstwa” – powiedział Wojciech Cejrowski.
Źródło: wirtualnemedia.pl, Twitter, Facebook
WMa

Przedruk za: www.bibula.com