Clicks49
uk.news

Покійний кардинал Роже Ечегарай був "жорстким опонентом" єпископа Лефевра

Портал FSSPX.News пише, що 96-річний Роже Ечегарай, який помер 4 вересня, був одним з ініціаторів конфлікту між єпископами Франції і архієпископом Марселем Лефевром, який був засновником Священицького братства святого Пія X (FSSPX).

Капітулюючи перед випробуваннями "сучасності" і активно впроваджуючи фатальні "реформи", Ечегарай "жорстоко протистояв" успішній роботі Лефевра, спрямованій на оновлення духовенства і літургії.

На початку 70-х років він назвав семінарію в місті Екон в Швейцарії, створену в рамках реформи Лефевра, "дикою семінарією", якій "судилося провалитися" і якої "не стане всього через шість місяців". Варто відзначити, що в реальному житті крах терпіла одна французька семінарія за одною.

Незважаючи на провал Ечегарая на посаді єпископа, Іван Павло II зробив його кардиналом і головним прихильником синкретизму в Ассізі.

Крім того, Іван Павло II призначив його на посаду в "Головному ювілейному комітеті" у 2000 році, в якому він виконував роль головного диригента "великих вибачень" Іоанна Павла II перед усім світом.

Ечегарай ніколи не вчився на своїх помилках. Ще у вересні 2012 року він написав в La Croix про те, що "боїться нової зустрічі з прихильниками Лефевра".

Зображення: Roger Etchegaray, © ktabkbih.net, CC BY-SA, #newsUyxnihkvao