Jazyk
Pozretia
215
csk.news 1

Vatikán spravuje taliansku Familia Christi

Prekvitajúca talianska komunita Starého obradu Familia Christi dostala komisára kardinála Luisa Ladaria, prefekta Kongregácie pre Náuku Viery (1. december). Tieto potvrdilo reči, ktoré sa už mesiace vyskytovali.

Novým nadriadeným Familia Christi bude teraz rímsky pomocný biskup Daniele Libanori SJ, 65. Aktuálny nadriadený je odstránený.

Familia Christi bola založená vynikajúcim biskupom Luigim Negriom z Ferrary v Taliansku. Pápež František ho poslal do dôchodku vo februári 2017 ihneď po jeho 75. narodeninách.

Iba o rok neskôr začalo vatikánske prenasledovanie Familia Christi s návštevou nasledovanou procesom "zbierania informácií".

Teraz komisár musí určiť "možné budúce cesty" pre skupinu [t.j. či chce Vatikán zničiť Familia Christi alebo ju zmeniť na niečo iné].

V roku 2013 dostala skupina Familia Christi skupinu bývalých nováčikov Františkánskych Bratov Nepoškvrnených, ktorí odišli pred tým, než v júli 2013 boli mnísi podriadení komisárovi. To veľmi rozhnevalo Vatikán.

V posledných rokoch František zničil niekoľko rozkvetajúcich spoločenstiev, ako sú Františkánski Bratia Nepoškvrnených, Františkánske Sestry Nepoškvrnené, Malé Sestry Márie. Boli "vinní", že sú Katolíci.

#newsBiwxomurje

Napísať komentár
warez
BOLI vinní, že sú katolíci.
Napísať komentár