Język
Wyświetlenia
1,3 tys.
ledun 4 5

Urban się doigrał! Zostanie ukarany za obrazę uczuć katolików

Sprawa dotyczy karykaturalnego wizerunku Jezusa, który ukazał się w tygodniku „Nie”. Jezus został wpisany w drogowy znak zakazu. Sąd skazał byłego rzecznika PRL-owskiego reżimu na 120 tys. zł grzywny.

W ocenie sądu uczucia religijne pokrzywdzonych poprzez zamieszczenie tego rysunku zostały obrażone. Oskarżony działał z zamiarem ewentualnym. Miał świadomość, że publikacja wizerunku Chrystusa w ogólnopolskim czasopiśmie odbiegająca od powszechnie przyjętego wizerunku może obrazić uczucia religijne osób mogących zapoznać się z tymże rysunkiem” – mówił sędzia Rafał Stępak.

Występek, którego dopuścił się oskarżony jest przestępstwem umyślnym. Oskarżony, pomimo przewidzenia skutków publikacji karykaturalnego wizerunku Chrystusa, godził się na to, że może on obrażać uczucia religijne chrześcijan.

Nie sposób uznać, aby oskarżony z takim doświadczeniem życiowym nie zdawał sobie sprawy, z tego iż Najświętsze Serce Jezusowe jest przedmiotem kultu chrześcijańskiego” – dodał.

Przyszła kryska na matyska? Kiedy Urban odpowie za pozostałe nikczemne działania, których dopuścił się w czasach PRL-u?

Źródło: niezalezna.pl/telewizjarepublika.pl

telewizjarepublika.pl/urban-sie-doigr…
Agnieszka -C
Jeśli Urban się nie nawróci ,pan Bóg nie pozwoli się wiecznie obrażać i kara może być dla niego o wiele bardziej surowa od tej pieniężnej , którą otrzymał
annaaurelia
biedny ten Urban, za sprzymierzeńca ma szatana, jest inteligentnym człowiekiem, a tak dał się zwieść, straszne
jadwiska
Przyszła kryska na matyska? Kiedy Urban odpowie za pozostałe nikczemne działania, których dopuścił się w czasach PRL-u?. Jeśli ktoś odrzucił Zbawiciela za życia, ten ujrzy wówczas cały ogrom beznadziei swego żywota. Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre (2 Kor 5, 10),
borgan
Bogu dzięki za upokorzenie wrogów Kościoła!