Jazyk

Nuncio: Európe vládne nové pohanstvo, ktoré zabíja ľudí ako mor

Arcibiskup Thomas Gullickson, Apoštolský Nuncius v Berne, vo Švajčiarsku, kázal na sviatok svätého Antonia vo švajčiarskej obci Obbürgen (17. júna). V poznámke spomenul dnešnú Európu, ktorá je "ovlá…
Napísať komentár
Hoki
Příjemně jsem se zrekreoval v Dziwnowku a díky Bohu se celá rodina v omšelém "korábu" s nájezdem 170 000 km vrátila zpět. Pravda, že "vůně" od spojky a třas od volantu ve 110/hod. mne moc netěšil, natož houfné opravy a uzavírky na silnicích Polska ve větším měřítku než u nás, ale bylo to skvělé. Kdybych mohl každého bych rád vzal tak rád s sebou, i tebe Glorie :) Vyvětralo by to občasné … Viac
N0B0DY.SK
... A nebol bych to ja, kebych svoje napomínanie nepodoprel Božím Slovom, ktoré umlčí každého domýšľavca.
Mt.5; 14 Vy ste svetlo sveta. Mesto postavené na návrší sa nedá ukryť.

Mt.16; 18 A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. 19 Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, … Viac
N0B0DY.SK
Keď ho tam chcel Pán... Pokiaľ viem, tak odjakživa existuje iba jedna Cirkev s pápežom, ktorej učenie spája všetkých svojich členov. Kto ju nerešpektuje, ostáva vonku a nemôže prijímať sviatosti, ibaže by kradol. Keď sa včas nezmieri, iste pôjde do väzenia pre nedostatok lásky a pravdy. Aj tu dobre vidno, ako to vypadá keď kresťania ostanú mimo RKC - jeden neznesiteľný, rozhádaný babylon.
menhir
Klídek, kuťo. My se zase smějeme, že ses v květnu rozloučil a odešel. Že tě v diskuzích nevidíme, protože nediskutuješ.
Hoki
Docela jsem se zasmál komickému vyjádření - Dohnal je cirkev a cirkev je Dohnal.
I humor k víře patří a někteří mají dost zajímavé ambice, že Glorie? Někdo chce být Bůh, jiný zase Církev.... další Napoleon a jiný Jana z Arku..... Většinou ale o tom sní na ubikacích a pod dozorem odborného lékaře. Pěkný den Glorie a jdu se re-kreovat.
apredsasatoci
alica111 advesntisti, kalvini.....si nemozu na nic narokovat. pretoze oni nehlasia Zive, Pravdive Bozie Slovo. maju v svojom uceni herezy.
priklad: mas dvoch knazov. jeden je neposlusny voci rkc. druhy sa ruha Kristu. Jezis ti povie, aby si si vybrala jedneho z tychto knazov. ale pozor! na zaklade tvojho vyberu budes zatratena, alebo spasena. ktoru moznost si si vybrala?

ps: dohnal bol neposlusn… Viac
alica111
apredsasatoci
Nie my to nevyriešime.

Načo ti je hereza, ja ho nesledujem. Je odpadlík, neplatne vysvätený, schizmatik. A teda dohnalovci sú logicky sektou.
Dnes ich máš podobných celý oceán, ktorí sa odštepili od KC.
Adventisti 7 dňa si tiež môžu nárokovať na pravdu a uzurpovať pravovernosť, alebo kalvíni, či zoroastristi. Všetci vznikli až potom, keď KC mala už tisíce mučeníkov, povýšených na … Viac
apredsasatoci
alica111 este raz. nech sa konecne z toho vymotame. napis mi aspon jednu dohnalovu herezu. herezu voci Kristovi!!! nie huckovi. dokazet to konecne pochopit? nech je hned toto tu pravda, my dve to nevyriesime.
alica111
apredsasatoci

sekta, -y, siekt žen. r. náboženská obec, ktorá sa vyčlenila z väčšej oficiálnej cirkvi: heretické, schizmatické s-y;


Zakladateľom UHKC je Eliáš Antonín Dohnál. Teológiu vyštudoval v Litoměřicích. Po ukončení štúdia pôsobil ako farár v Slušovicích, kde bol konfrontovaný ŠtB. V roku 1991 zmenil ritus a vstúpil do gréckokatolíckej cirkvi. Postgraduál študoval vo Varšave a ako … Viac
apredsasatoci
alica111 jehovisti su sekta. ak zacnu od zajtra hlasit skutocne Bozie Slovo su Cirkev.

precitaj si tieto slova pomyly a pozorne
14 Neťahajte jarmo s neveriacimi! Veď akú účasť má spravodlivosť na neprávosti?! Alebo čo má spoločné svetlo s tmou?

15 Aká zhoda je znedzi Kristom a Beliarom?! Aký podiel má veriaci s neveriacim?!

16 A ako súvisí Boží chrám s modlami?! A vy ste chrám živého Boha, …
Viac
apredsasatoci
alica111 clovek ma byt poslusny Kristu. urcite sudny krestan neda prednost poslusnosti k cloveku pred Kristom. citis ten rozdiel?

Jezis povedal: kto zaprie mna na zemi, toho zapriem ja v nebi. zavidim vam vasu odvahu zapierat Krista. byt v jednote s diablom bergogliom. marne su vase snahy.

takze dohnal nema ziadnu herezu na rovasi. to rada citam.
Peter(skala)
apredsasatoci pred 1 hodinou
Peter(skala) v tom pripade aj samotny diabol moze robit Kristovi namestnika na zemi. dobre som to pochopila?

prečo si to mysliš?
alica111
apredsasatoci ak dohnal zacne sirit falosne Bozie Slovo je sekta. aka je skutocnost? dohnal je CIRKEV! ak to tak nie je, presvedcte ma! daj dohnalovu aspon jednu herezu.

Dohnal je cirkev a cirkev je Dohnal.
Pekne blúdiš. Na jednej strane píšeš o poslušnosti a vernosti ku Kristovi, na druhej strane zľahka cirkev pripodobníš zblúdenému človeku Dohnalovi....

Viac si povieme o nejaké tie roky, … Viac
apredsasatoci
stavat poslusnost nas Krista je nie len ruhanie sa mu, ale velmi, velmi, velmi.........ubohe aliby na svoju obhajovu. chod mi z cesty satan!!!
Hoki
Církev není milá Glorie formována neposlušností a nebo argumenty ve stylu - kdyby tehdy Petr řekl Pavlovi a nebo Arianus udělal to či ono... myšlenky přetrvávají a proto mormoni a jehovisti hlásí něco obdobného... Nicméně Duch svatý formuje i přes kaluže a příkopy svou Církev. A to tak, jak nemůžeme někdy pochopit. někdy i přes bolest, odmítnutí, poslušnost i nesmírnou trpělivost a oheň zkoušek … Viac
apredsasatoci
alica111 POZNANIE treba. hruby intelekt ti nepomoze. CIRKEV Je tam , kde prebyva Boh. podla vas aj sam diabol ak bude robit namestnika Kristovi tu na zemi v rkc, tak ho - diabla prijimate. ste normalni?!

dolezite je si vysvetlit co je CIRKEV a co sekta. uz pri vysvetleni a rozliseni tychto 2 pojmov musi byt jasne kto jekde.

ak dohnal zacne sirit falosne Bozie Slovo je sekta. aka je skutocnost? … Viac
apredsasatoci
N0B0DY.SK dohnal nezniesol pocuvat v rkc ruhanie sa Kristu. preto odisiel. on neodisiel k jehovistom. on hlasi Skutocne Bozie Slovo - original!!! ziadny liberalizmus, modernizmus, nanichodnizmus...dohnal je CIKEV! sucasna rkc je SEKTA! nikto nebrani rkc zmenit to.
apredsasatoci
Peter(skala) v tom pripade aj samotny diabol moze robit Kristovi namestnika na zemi. dobre som to pochopila?
alica111
apredsasatoci včera

alica111 v tom pripade by nikdy nikto nebol sekta (samozrejme az na vynimky). co hovori papez a spol., co kona papez a spol. je evidentne. Z 2 000 rokov rkc to nebolo, ci?...co sa tyka dohnala kecas!!!

Niet spásy mimo Cirkev, či to prijímaš alebo nie. Potom si môže každá sekta, či cirkvička, ako to nazývaš uzurpovať akési "právo" na spásu. Pán Ježiš predsa založil Cirkev, … Viac
Zedad
Pán Ježíš je hlavou Církve, kterou On sám ustanovil. Ta Církev je svatá.
Monika G
NOBODY.SK. Kdyby všichni katolíci, třeba za ariánské hereze slepě věřili papeži, jak to předvádíte Vy, tak by katolická církev dodnes učila bludy. Naštěstí se vždycky v dějinách KC našli stateční pravověrní biskupové a kněží, kteří tomu zamezili.
apredsasatoci sa to páči. 
N0B0DY.SK
Keď mi trebárs ateista povie že Boh neexistuje, je to len jeho subjektívny úsudok, ktorý nie je objektívnou pravdou. Keď mi ľudia hovoria že v RKC už nie je Boh, je to zasa len ich domnienka bez záruky.
Pre katolíka je veru lepšie, keď - nadsadene povedané - zostane v Cirkvi hriešnikov, než aby prestúpil do necirkvi bezhriešnych. Cirkev je niečo ako manželstvo, ktoré predsa platí navždy; v … Viac
Peter(skala) sa to páči. 
adrianicm sa to páči. 
Peter(skala)
apredsasatoci pred 57 minútami
stale riesis papeza bergoglia, ci benedikta. ja riesim Krista. pockajme si na Bozi sud. ano, Kristus ustanovil na zemi svojho zastupcu. ale takeho, ktory bude mat Jeho Ducha, nie ducha satanovho. dohnalova vina je ta, ze neposlucha cloveka, ale Krista. dufam, ze sa vsetci tak previnime. pre vecny zivot, ta vina za to stoji. dohnal obratil mnoho ludi. co knazi v rkc?… Viac
adrianicm sa to páči. 
apredsasatoci
N0B0DY.SK Jezis: kto je moja matka? kto je moja sestra? kto je moj brat?...toto je presne o tebe. :( bohuzial! tvoj vyber. tvoje dosledky.
apredsasatoci
N0B0DY.SK prazdne slova. :( kto je v jednote s bergogliom, je v jednote s diablom. samozrejme, potom pride druhykrat Kristus a dychom svojich ust zabije antikrista, s ktorym budete tak isto v jednote ako ste teraz so slobodomurarom bergogliom....judas? porovnavas ho.no a med.
apredsasatoci
stale riesis papeza bergoglia, ci benedikta. ja riesim Krista. pockajme si na Bozi sud. ano, Kristus ustanovil na zemi svojho zastupcu. ale takeho, ktory bude mat Jeho Ducha, nie ducha satanovho. dohnalova vina je ta, ze neposlucha cloveka, ale Krista. dufam, ze sa vsetci tak previnime. pre vecny zivot, ta vina za to stoji. dohnal obratil mnoho ludi. co knazi v rkc? obratili niekoho? mnohi su … Viac
N0B0DY.SK
Nechápeš to, v KC je náš Pán, sme s Ním jedno telo a toto nerozbije ani člen čo sa nejako pomýli; je to jeho problém, tak ako bol problém iba Judáša že zradil. Cirkev ako celok nemôže poblúdiť, aj keby väčšina odpadla, ale jej svätosť to nezatieni.
adrianicm sa to páči. 
Peter(skala)
apredsasatoci pred 5 minútami
zaklad katolickej viery je Kristus a Jeho Slovo. bergoglia nemoze pravoverny krestan uznat za papeza.

pozri:
Kristus ustanovil za seba na zemi jedinu osobu, ktorá ho má zastupovať a inej niet. KC vždy učila, že kto neuznáa Kristovho namestnika tak je heretik a bludar, schizmatik. Preto takých exkomunikovali a dokonca v čase vojen aj usmrcovali.

Dnes je … Viac
adrianicm sa to páči. 
apredsasatoci
zaklad katolickej viery je Kristus a Jeho Slovo. bergoglia nemoze pravoverny krestan uznat za papeza. preco? strom poznas podla ovocia. ...odisli a hlasali budhizmus? :D odisli a hlasaju Bozie Slovo. usvedcuje heretickeho papeza...pororu a poslusnost dokazujes tym, ze sa riadis Bozim Slovom, volou. dohnal si mohol rochnit v zhnitej rkc. co urobil? isiel do neznama. bez prostriedkov. dal kozu na … Viac
Monika G sa to páči. 
N0B0DY.SK
Veru tak... alebo keď biskup povie že Prijímať môžu aj nekatolíci dokonca protestanti, je to jeho blud ale to neznamená že ja teraz za to pobežím do niektorej necirkvi.
Peter(skala)
apredsasatoci pred 12 minútami
papez sa ruha a dohnal, ci ktokolvek sa mu ma podriadit?

zaleží na tom, ako podriadiť.
Predovšetkým by stačilo, keby Františka uznali za pápeža.
To je zaklad katolickej viery, bez toho su na urovni iných cirkvi, dokonca schizmatici, pretože ak by sa narodili ako pokrstení v inej cirkvi, tak by mali ospravedlnenie, ale oni vzišli spomedzi nas (katolikov),… Viac
N0B0DY.SK
Neuniká mi nič, mám dobré oči. Nie sú to kraviny, je to pre mňa záväzná vierouka ktorej som uveril. Určite sa nebudem riadiť ľudským posudkom a pocitmi, jedine Božím slovom.
apredsasatoci
N0B0DY.SK papez sa ruha a dohnal, ci ktokolvek sa mu ma podriadit? podriadis sa papezovi, automaticky zapieras Krista. papez ocucmava imigrantom - nasim najomnym vrahom nohy a podla teba je vsetko ok. ty si iba byrokrat bez citu, ktory iba kotkodaka. na kraviny poukazujes a podstata ti unika.
N0B0DY.SK
Píšem tak komplikovanie aby si tomu neporozumela? Až som zle opísal o čo ide, tak skúsime katechizmus, 2089:
2089 - Nevera je nedbanlivosť o zjavenú pravdu(162) alebo dobrovoľné odmietnutie súhlasu s ňou. „Heréza je tvrdošijné popieranie,(817) po prijatí krstu, nejakej pravdy, ktorú treba veriť božskou a katolíckou vierou, alebo tvrdošijné pochybovanie o nej; apostáza je úplné odvrhnutie … Viac
apredsasatoci
N0B0DY.SK prosim si aspon jednu herezu dohnala! ako dlho budem este skemrat? schozmatikov a luthera si strc do (_,_)
apredsasatoci
alica111 v tom pripade by nikdy nikto nebol sekta (samozrejme az na vynimky). co hovori papez a spol., co kona papez a spol. je evidentne. Z 2 000 rokov rkc to nebolo, ci?...co sa tyka dohnala kecas!!!
N0B0DY.SK
apredsasatoci
myslím že máš málo skúseností s fenoménom schizmy. Schizmatik alebo heretik nemusí očividne popierať základné veci ako to robil Luther, ktorý okyptil vierouku najmä popretím inštitúcie Cirkvi a väčšiny sviatostí. Schizmatik chce byť na pohľad dokonalým kresťanom, akoby katolíkom, ktorý sa v istom momente začne považovať za záchrancu či vyznavača tradičnej viery, až na jednu … Viac
Zedad
Nedejme si vzít svobodu Božích dětí
Galatským 5, 1Tu svobodu nám vydobyl Kristus. Stůjte proto pevně a nedejte si na sebe znovu vložit otrocké jho.
5Vy jste byli povoláni ke svobodě, bratří. Jen nemějte svobodu za příležitost k prosazování sebe, ale služte v lásce jedni druhým.
alica111
apredsasatoci včera

alica111 definicia slova sekta: spolocenstvo, ktore sa ruha Kristu....sucasna rkc sa Kristu ruha. z toho logicky vyplyva, ze rkc je sekta....kazdy ma pravo kritizovat kazdeho, aj knaza, aj biskupa, aj papeza ak ide proti Bohu. to je dokonca povinnost kazdeho...nikdy som dohnala nevidela. a nikdy som z jeho ust, ci jeho ludi nepocula herezu. z toho logicky vyplyva, ze … Viac
mike084 sa to páči. 
Peter Maria sa to páči. 
Hoki
Milá Glorie, v církvi je třeba uchovat vždy posvátnost, poslušnost, liturgickou vážnost... Pokud někdo upřednostní nějaké samovykladačské třeštění, zpupné sektářství a nebo podbízivou cochcárnu, tak kráčí hodně po okraji cesty a nebo přímo vymetá příkopy. Diskutéry níže hodnotit příliš nebudu, Zkušenost mi ale říká, že historicky "zina" se transformovala do jiných registrací a dokonce se … Viac
henta
snakee
Jen papouškuje nenávist svých kněží-se středověkou latinou,
kteří nemohou přenés přes srdce a dusí se závistí, že
NĚKDO je ještě Kristův učedník jako řeholníci BKP
a dokázali se oddělit od nevěstky, bez zajištěných
mezd/meny,meny/ a teplých far.
snakee
důkazy schizmatika Dohnala nejsou důkazy o ničem
Peter Maria sa to páči. 
apredsasatoci
snakee som stastna, ze som ta konecne stretla. :) pytam sa, vyzyvam nech mi niekto povie nejaku dohnalovu herezu, ci ruhanie sa. ticho ako v hrobe. posli video, ci link, nech to dohnalovi mozem konecne nandat. chcem mu to nandat, ale nemozem, len na zaklade intig a klebiet. to vies, mam namerene do neba. nechcem si to pokazit. dufam a cakam na tvoje dokazy, v opacnom pripade.......
apredsasatoci
Peter Maria ked ty pises, ze sa rkc neruha, to neznamena, ze to tak nie je :D ....ja dokazy mam. co ty?
snakee
jestli někdo kydá, tak jste to vy, modernisti i s Dohnalovu sektou a to na tradici a katolickou nauku, zaštiťujete se předkoncilními svatými a stavíte je na roveň s papeži kteří očividně tradici ničily 36434321_10216665214925474_3032432904534753280_n