Jazyk
Zobrazení
843
Libor Halik 3

Kdy $$ budou toaletním papírem dle proroctví i zpráv

Krize roku 1929 byla ve srovnání s tím, co je před námi, procházka růžovým sadem. Pokles ve Spojených státech amerických očekáváme 55-60 % při nynější úrovni jejich HDP. V západní Evropě očekáváme pád okolo 50 %, světová ekonomika podle našich výpočtů klesne o 30-35 %. Ale říci, zda k pádu dojde zítra, pozítří či za 2 roky není vůbec možné. Odpověděl ekonom Chazin na: cz.sputniknews.com/nazory/201808087854775…
Trump byl prvním velkým politikem ve Spojených státech, který 31.10.2018 veřejně uvedl, že USA čelí suverénnímu selhání - defoltu. Mnoho Američanů bylo tímto výrokem šokováno, protože Amerika od času po 2. světové válce si nemyslela, že žije v dluzích.
Druhý šok byl způsoben Trumpovým oznámením, že je připraven zahájit jednání s zahraničními držiteli amerického dluhu o jeho restrukturalizaci. Ostatní američtí politici se neodvážili dodnes o tomto ani zakoktat. Trump než byl zvolen prezidentem sliboval, že za 2 volební období zcela zlikviduje dluhy USA. Připomíná ekonom Katasonov na: www.fondsk.ru/…/donald-tramp-vy…
V amerických médiích už byla (zatím nepotvrzená) informace o tom, že Donald Trump navrhoval Garymu Cohnovi, vedoucímu hospodářské rady při prezidentovi, originální řešení — „prostě natisknout více peněz", aby bylo možno zaplatit všem věřitelům. Takový přístup má důležitou přednost — z hlediska formálního to nebude default ani bankrot USA, ale v případě, když se ve světovém finančním systému objeví „zbytečných" 22 trilionů, se cena dolaru (a tedy i jeho kurz vůči zlatu, ropě a jiným měnám) prudce sníží. (L: toto říkali elitáři Lindseyovi Williamsonovi baptistickému kaplanovi na Aljašce)
Dolar v pravém slova smyslu ztratí cenu a současně i status hlavní měny světového obchodu. Dolarové rezervy centrálních bank se stanou prakticky „nastříhaným papírem". (L: toto je také v proroctví starce zesnulého v pověsti svatosti Jonáše Oděského)
Americkému hospodářství byl zasazen hyperinflační úder, ale v tomto scénáři je možné při velkém přání najít něco pozitivního, což naláká Trumpa a jeho tým. Hyperinflace dolaru způsobí, že dovoz do USA bude velmi drahý (L: Ale nedovezou potřebné náhradní díly do vojenské techniky!!!) a doslova donutí americké hospodářství začít znovu vyrábět to, co si během posledních desetiletí zvyklo nakupovat na dluh. Voliče to samozřejmě nepotěší, neboť jejich životní úroveň značně klesne následkem cválající inflace a likvidace úspor.
Trump, který si ještě v době své kandidatury stěžoval na to, že v USA je „falešná ekonomika", to skvěle chápe.
Otázkou je pouze to, jestli se rozhodne spustit hyperinflaci nebo default přímo teď v naději na rychlé obnovení americké ekonomiky nebo se pokusí získat čas, aby „podpálil celý svět" dříve, než finanční krize postihne Ameriku. Dle zprávy z: ac24.cz/-/trump-zlikviduj… (L: toto o podpálení celého světa je v proroctví D. Wilkersona z r.1973, že krize začne v Německu a Evropě, rozšíří se po Japonsko a nakonec dostihne i USA. Tato varianta podpálení celého světa a nakonec i USA je i ve zprávách kaplana Lindsey Williamse prozrazených mu od umírajících elitářů)
L: Vypadá proro velmi logicky, že Trump se k tomuto scénáři odhodlá až po svém druhém zvolení USA prezidentem na podzim r.2020.
A právě na podzim 2020 naplánovala Draghiho Evropská centrální banka zvednout úrokové sazby.
Ta souběžnost nejspíš není náhodou, ale jde o pečlivě připravený scénář, který má zabrzdit průmyslový rozvoj v Německu. Dle proroctví D. Wilkersona z r.1973 ekonomická krize začne v Německu, v Evropě, rozšíří se do Japonska a nakonec dorazí do USA.
Jakmile ECBanka zvedne sazby, přestane být ziskové investovat do výroby a bude ziskové investovat jen do peněz vyrobených uměle z peněz – tj. počátek krize začne pak v Evropě, hlavně v Německu. Zdroj obrázku: www.bloomberg.com/tosv2.html

Veřejná doména
Napsat komentář