Clicks1.2K
ŚW.FILOMENA

Franciszek udzielił "ślubu" parze z dwójką dzieci. Po raz pierwszy zrobił to na pokładzie samolotu

FRANCISZEK - FAŁSZYWY PROROK - NISZCZY SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Na wysokości ponad 10 kilometrów nad ziemią, na pokładzie samolotu, Franciszek połączył węzłem małżeńskim dwóch członków załogi. To pierwszy w historii przypadek ślubu udzielonego w samolocie papieża.

Szczęśliwymi nowożeńcami byli 39-letnia Paula Podest Ruiz oraz 41-letni Carlos Ciuffardi Elorriga, którzy w cywilnym związku małżeńskim żyli już od ośmiu lat. To obywatele Chile, które papież odwiedził podczas swojej ostatniej pielgrzymki. Jak tłumaczyli, ich ślub kościelny został odwołany z powodu poważnego uszkodzenia kościoła w Santiago podczas trzęsienia ziemi w 2010 roku.

„Powiedzieliśmy mu, że jesteśmy mężem i żoną, mamy dwie córki i marzymy o otrzymaniu jego błogosławieństwa. Niespodziewanie zapytał nas, czy mamy też ślub kościelny” – opowiadał Ciuffardi dziennikarzom znajdującym się na pokładzie papieskiego samolotu, który w czwartek 18 stycznia przemierzał odcinek z Santiago do Iquique na północy kraju.

„Spodobaliśmy mu się i powiedział: «Chcecie, żebym dał wam ślub, jesteście pewni?» Odpowiedzieliśmy: «Oczywiście»” – opowiadał. Podczas krótkiej ceremonii świadkiem szczęśliwej pary został był Ignacio Cueto – prezes linii lotniczych Latam. Paula i Carlos to jego pracownicy, obsługujący loty jako steward i stewardessa. Dokumenty pary młodej zostały podpisane przez samego papieża, Cueto oraz obecnego na pokładzie samolotu biskupa.

twitter.com/…/954281203766644…
www.wprost.pl/…/papiez-francisz…


__________________________________________________________________________________________

PROSZĘ, PRZECZYTAJ:

Franciszek ”błogosławi” cudzołożny związek Prezydenta Kolumbii


JEZUS: Jako pierwsze mają być zniszczone Sakramenty - potem Msza, następnie Biblia / JESUS: The Sacraments will be the first to be destroyed, then the Mass, then the Bible

SZALEŃSTWO ❗❗❗ Nowa teologia eucharystyczna (/ 1): ciało, posiłek i eros (autor: Manuel Belli)

Watykan Alert! Franciszek będzie wymagał przysięgi wierności dla siebie i swego "Magisterium" od wszystkich kapłanów w Kościele