Clicks1.7K
pl.news
32

Burke: czy Franciszek ma kardynałów, autorów Dubiów, za "głupców"?

Dubia, na które papież nie chce odpowiedzieć, zawierają "wybitnie fundamentalne pytania", powiedział kard. Raymond Burke 27 kwietnia po swoim przemówieniu w Bratysławie (Słowacja).

Burke skomentował: "jeśli my, kardynałowie, po lekturze tekstu [Amoris Laetitia] stawiamy takie pytania, to - jeśli nie bierzesz naszej czwórki za głupców - takie same pytania będą mieli również inni".

Kardynał obalił także dziwny argument włoskiego filozofa, Rocco Buttiglione, który stwierdził w swojej ostatniej książce, że cudzołożnicy mogą w pewnych niezwykłych okolicznościach być subiektywnie niewinni.

Burke wyjaśnił, że jeśli jakiś rozwodnik może wejść w drugi związek, "to małżeństwo naprawdę nie jest nierozwiązywalne".

Kardynał przypomniał, że nauczanie Kościoła w sprawie małżeństwa jest atakowane właściwie od zawsze. Mimo tego jednak "Kościół Katolicki jest jedynym Kościołem, który pozostał wierny nauczaniu Pana i to jest słuszne".

Burke opowiedział też historię księdza z Nowego Jorku, który w 2014 roku spotkał się z luterańskim ministrem i usłyszał: "zrezygnowaliśmy z tego nauczania dawno temu, ale zawsze liczyliśmy, że Kościół Katolicki je podtrzyma".

Grafika: Raymond Burke, #newsVvoxvmdtas

Weronika..S
Buttiglione udaje religijnego głupca, niestety.
turysta569 likes this.
mk2017 likes this.
Burke wyjaśnił, że jeśli jakiś rozwodnik może wejść w drugi związek, "to małżeństwo naprawdę nie jest nierozwiązywalne".
"jeśli my, kardynałowie, po lekturze tekstu [Amoris Laetitia] stawiamy takie pytania, to - jeśli nie bierzesz naszej czwórki za głupców - takie same pytania będą mieli również inni".