Jazyk
Zobrazení
523
Libor Halik 2

S Trumpem USA armáda neochrání ani sebe – nebude mít ani palivo

USA zahájí proces odstupování od odzbrojovací dohody INF ke dni 1. února 2019, oznámilo americké ministerstvo pro kontrolu zbraní! Rusko bude mít 6 měsíců na zničení svých raket Novator, aby smlouva byla zachráněna! V opačném případě začnou USA po 1. srpnu 2019 vyvíjet vlastní rakety středního doletu a rozmisťovat je v zemích svých partnerů! Bude ale mít americká armáda do té doby peníze? A v této situaci USA vypovídají odzbrojovací smlouvu, spolu s Trumpovými výroky o odchodu USA z NATO.
Jde ze strany Donalda Trumpa o manipulaci a trik s cílem zablokovat kongres. Ten plot totiž mexickou a hispánskou migraci do USA nezastaví, to musí být jasné i Trumpovi. Pokud by platební neschopnost americké vlády trvala déle, dalších několik týdnů, ohrozí to provoz amerických základen ve světě. Bude totiž problém s palivem pro americké lodě a letadla. Americká pobřežní stráž, která spadá pod armádu, zatím funguje z rezerv, které má vytvořené, ale na jak dlouho rezervy vydrží, to je utajovaný fakt a nikdo neví, kdy se tato část americké armády zastaví, až dojdou poslední peníze a palivové rezervy. Americký prezident může tuto patovou situaci kdykoliv ukončit tím, že vyhlásí na celém území USA výjimečný stav a moc v zemi převezme prezident Donald Trump jako vrchní velitel a jeho Sbor náčelníků amerických ozbrojených sil. V takovém případě hrozí Demokratická strana zahájením impeachmentu proti Donaldu Trumpovi za to, že uchvátil moc v zemi. Jenže v případě vyhlášení výjimečného stavu by Kongres ani nemohl zasednout, resp. usnášeníschopnost kongresu by neměla v době výjimečného stavu žádnou účinnost. Navíc by mohl Donald Trump dokonce i americký kongres rozpustit.
To nejdůležitější z článku 16.1.2019 | VK AE News. Více tam: aeronet.cz/…/usa-zahaji-proc…
Viz i 14. 1. 2019 19:59 Shutdown paralyzuje USA: Úředníci bez výplaty dostávají konzervy. Kongres v pátek 11.1.2019 schválil zákon, podle kterého bude federálním zaměstnancům zpětně vyplacena ušlá mzda. Prezident Trump potvrdil, že zákon podepíše. Peníze ale budou uvolněny, až skončí shutdown. Jenže v tuto chvíli nelze říct, kdy se tak stane. zpravy.aktualne.cz/…/r~e5778fae17851…