Język
Wyświetlenia
1,3 tys.
ANNA LU 2

Petycja do Króla Filipa I, aby nie podpisał się pod ustawą dopuszczającą eutanazję dzieci ¡

Parlament Belgii przyjął 13 lutego 2014 r. przerażającą ustawę dopuszczającą eutanazję dzieci. Lekarze mają teraz prawo do mordowania osób poniżej 18 roku życia, które są nieuleczajnie chore i cierpią z powodu silnego bólu, bez perspektyw na polepszenie stanu zdrowia. Nowe prawo stanowi, że taka decyzja musi być zatwierdzona przez rodziców i lekarza, a młody pacjent musi być świadomy sytuacji i rozumieć, co oznacza eutanazja. Można sobie tylko wyobrazić, co oznacza taka sytuacja dla małego dziecka, które widzi swoich rodziców pogrążonych w rozpoczy nad swoim cierpieniem.

Wielu członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy podpisało deklarację uznającą to prawo za zdradę wobec najbardziej zagrożonych dzieci w Belgii oraz za ustawodawstwo, które "promuje niedopuszczalne przekonanie, jakoby życie mogło być niegodne życia, a to podważa podstawę cywilizowanego społeczeństwa".

Po tym, jak Parlament Belgii przyjął nowe prawo, Król Belgów, Filip I, otrzyma je do podpisania. Teroretycznie, może odmówić podpisu. Jest to jednak bardzo trudna postawa. Król stoi przed możliwością dokonania najważniejszego wyboru, jakim jest stanięcie po stronie godności każdej osoby ludzkiej. Warto dodać, że jego wuj, król Baldwin, bohatersko nie zgodził się na proaborcyjne zmiany w 1990 r.

102.948 osób podpisalo petycję. Pomóż nam osiągnąć cel 200.000 podpisów. Petycja do Króla Belgów, Filipa I / Petition to Philippe, the King of the Belgians : www.citizengo.org/pl/4183-petycja-do…
Napisz komentarz
Libor Halik
I my Češi bychom mohli napsat belgickému králi, aby vetoval to vraždění dětí od porodu do 18.let, které Bohu žel, schválil belgický parlament. Stačí vyplnit petici Imie=jméno; Nazwisko=příjmení; email Váš; místo Polska Czechy; Kod pocztowy = Vaše poštovní směrovací číslo www.citizengo.org/pl/4183-petycja-do…