Language
5 2 615

Ile razy Bóg pomógł Ci, gdy Go o to prosiłeś? (J 21,1-14)

Słowo na dzisiaj / Wyróżnione Ile razy Bóg pomógł Ci, gdy Go o to prosiłeś? (J 21,1-14) AUTOR: BARTŁOMIEJ SOKAL Jezus znowu ukazał się nad Jeziorem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z …
Write a comment …
Bos016
Tu się z tobą zgadzam. Wielu bazuje na emocjach, a potem przychodzi szara rzeczywistość. Widzę to co roku w każde święta. Kościoły wypełnione po brzegi. Tu baranek, tam zajączek, tu żłóbek, tam szopka, a gdzie wiara? Bo za 2-3 tygodnie kościoły się rozluźniają o ponad połowę swoich wiernych. Skończyły się emocje, czy zabrakło wiary na dalsze trwanie przy Bogu, a może zwykłe lenistwo?
-------------------------------------------------------------------
ona 1 godzinę temu
"Bardzo łatwo w emocjach … [More]
mk2017 likes this.
ona
Daj spokoj , niE dogadamy siĘ
mariba
ona - piszesz o emocjach, tymczasem wiara ma niewiele wspólnego z nimi. Mało tego, ogromny nacisk jest aby nauczyć się nad nimi panować. Jeśli się je wyruguje co wówczas pozostaje?
Weronika.S likes this.
ona
"Bardzo łatwo w emocjach zapamiętać, jak doświadczyliśmy Bożej łaski. Euforia może nam towarzyszyć dzień, ekscytacja – tydzień, wracanie wspomnieniami – może miesiąc… Ale później przychodzi szarzyzna życia – to, co kiedyś miało dla nas wielkie znaczenie, popada w niepamięć. Czy nie będzie tak też z tymi świętami Wielkiej Nocy, które teraz przeżywamy? Czy za kilka tygodni nie będziemy myśleć o wielu innych sprawach, a spotkanie Jezusa przy pustym grobie nie będzie nam nawet świtać w głowie"?