Język
Wyświetlenia
668
pl.news 4

Arcybiskup Chaput: natura pokona ideologię

Abp. Filadelfii, Charles Chaput, zabrał głos na temat małżeństwa, seksualności i homoseksualizmu. Wyraził przekonanie, że "wcześniej czy później, natura pokona ideologię".

8 września na catholicphilly.com napisał on, że "nie ma znaczenia, jak silne i jak bardzo rozpowszechnione mogą wydawać się złe systemy ideowe - one i tak zawsze przegrają".

Jednocześnie arcybiskup zaznacza, że "głupie i naiwne myślenie może wymierać bardzo długo" i "może zrujnować niezliczone życia ludzkie oraz zatruć w tym czasie wiele społeczeństw".

Chaput uważa, że zachowanie seksualne nigdy nie jest kwestią wyłącznie prywatną, ale ma swoje konsekwencje społeczne: "dysfunkcje w obecnym podejściu naszego narodu do sprawy seksu stanowią więc rodzaj psychicznego wirusa, ucieczki od zdrowego rozsądku i logiki".

Grafika: Charles Chaput, © HazteOir.org, CC BY-SA, #newsPplprecuid
waz2054
Problem polega na tym, że nikt nie odważy się jasno stwierdzić czym są zaburzenia seksualne, w tym homoseksualizm.
Jeżeli to choroba - grzechu nie ma, jeżeli to ideologia - grzech jest.
Należy jednak zwrócić uwagę, na fakt, że zaburzenia seksualne to nie wymysł dzisiejszych czasów. Wystarczy w Piśmie Świętym przeczytać co wyrabiały córki Lota.
Przypominam, że popęd seksualny jest jednym z najsiln… Więcej
katarynka
Przeczytałam sam tytuł i źle zinterpretowałam. Kojarzę, że wcześniej z jakąś wypowiedzią abp. o takim lub podobnie brzmiącym nazwisku mogłam zrobić ten sam błąd. Pozostaje przeprosić.
katarynka
E, o czym to jest? O gender czy przykazaniu: nie cudzołóż?
katarynka
To chyba miało być, że natura pokona łaskę, a nie ideologię. Wiara też jest łaską. Dla abp. wiara to ideologia.
Ano tak będzie, natura pokona łaskę w wielu duszach. Natura skażona grzechem.