Język
Wyświetlenia
241
Brat Kamil 7 5

Premier: Sądzę, że projekt zakazujący aborcji eugenicznej zostanie poparty

PAP

Sądzę, że obywatelski projekt, który zakazuje tzw. aborcji eugenicznej zostanie poparty; ja na pewno opowiem się "za" - zapowiedziała w środę premier Beata Szydło.

Beata Szydło wyraziła wieczorem w TV Trwam zadowolenie z faktu podjęcia inicjatywy zmierzającej do wyeliminowania z obecnego prawa przesłanki, która pozwala na przerywanie ciąży z powodu uszkodzenia płodu.

"Sądzę, że tu nie będzie dyskusji i ten projekt zostanie poparty, przynajmniej ja na pewno opowiem się za. Dlatego że to jest problem, który powinien być już dawno rozwiązany, a nie został rozwiązany" - mówiła premier.

Podkreśliła przy tym, że sprawy światopoglądowe zawsze są najtrudniejsze. "Zawsze wywołują też duże emocje, w ubiegłym roku prawie, że do kryzysu politycznego doszło z tego powodu, ale trzeba mieć odwagę" - dodała Szydło.

Komitet #ZatrzymajAborcję złożył pod koniec listopada w Sejmie obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej, który znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

gosc.pl/doc/4360817.Premier…
Napisz komentarz
katarynka
Dlaczego ja tym ludziom tak bardzo nie dowierzam? Za dużo człowiek już widział czy co?
Myślę sobie o motywacjach głównie strategicznych, że pewne obszary czasem trzeba poświęcić, aby w stosownym czasie sięgnąć po wszystko.
W ogóle nie umiem przypisać tu motywacji innych jak sprytne rozgrywanie katolskiego ciemnogrodu.
Nie wiem co gorsze, rząd antykatolicki (tu przynajmniej katolik wie na czym … Więcej
Weronika.S
Czy Pani premier pozwoli na aborcję w innych niż eugeniczna przypadkach, na przykład w sytuacji gwałtu? Czy takiego Polaka trzeba będzie skasować ,,w świetle prawa,,? Na dzień dzisiejszy wszystko wskazuje, że tak.