Język
Wyświetlenia
1 tys.
ewaboryk 4 1

Modlił się po łacinie, na twarz opętanej wrócił pokój. Tak Jan Paweł II walczył ze złym duchem!

Św. Jan Paweł II. Portret autorstwa Zbigniewa Kotyłły( Kosciół Seminarium Lublin). By Zkoty1953 [CC BY-SA 3.0 (creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)], via Wikimedia Commons

Kamerdyner Jana Pawła II wyjawił w rozmowie z włoskim dziennikiem „Corriere della Sera” nieznane fakty z życia papieża-Polaka. Dotyczą one zarówno spraw błahych, jak i zamachu dokonanego przez Alego Agcę oraz egzorcyzmu odprawionego przez Świętego.

Jak wspomina 83-letni Angelo Gugel, podczas jednej z audiencji papież rodem z Polski odprawił egzorcyzm nad opętaną dziewczyną. Ta bowiem bluźniła i mówiła grobowym głosem.

Sytuacja stała się na tyle dramatyczna, że – jak stwierdza były kamerdyner Jana Pawła II – jeden z biskupów… uciekł ze strachu. W obliczu tych wydarzeń papież z Polski pozostał niewzruszony. Modlił się po łacinie, po czym dotknął jej głowy, a na twarz dziewczyny powrócił pokój.

Podobną sytuację widział również kolejny raz, po audiencji generalnej w saloniku przy Auli Pawła VI.

Źródło: niezalezna.pl
MWł

Read more: www.pch24.pl/modlil-sie-po-l…
Quas Primas
Ale Mszy Świętej po łacinie ani razu jako papież nie odprawił...
Gdyby to uczynił, pokazałby, jak ogromna jest walka ze złym duchem.
tahamata
Modlił się po łacinie, ale już w 1953 roku, łamiąc rubryki, odprawił Mszę w szałasie pod Turbaczem przodem do wiernych.
Modlił się po łacienie,, ale okroił modlitwę łacińską "starą przedsoborową", która była "skuteczna na diabła' w 200 % i stworzył swoją modlitwę, która jest mniej skuteczna od poprzedniej. O tym mówił ks. Glass