Język
Wyświetlenia
3,3 tys.
frondziak 17 1

SKANDAL! Proboszcz wyraził zgodę, teraz przeprasza. Satanistyczny zespół nakręcił teledysk w kościele

zdj. screen Youtube/Napalm Records

Proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej na Dolnym Śląsku wyraził zgodę, aby niemiecko-rumuńska kapela metalowa nagrała w tym kościele swój teledysk. Najwyraźniej nie zapoznał się dokładnie z pomysłem, bo klip jest skandaliczny i przerażający. Wierni są oburzeni, a duchowny musiał przeprosić.

Zespół Powerwolf w swoich utworach chętnie powołuje się na wierzenia ludowe, zaś chrześcijaństwo przedstawia w negatywnym świetle. Kapela jest uznawana za satanistyczną, a to ze względu na stylizację jego lidera oraz dość mroczną muzykę. W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej zespół nagrał teledysk do piosenki "Fire & Forgive" ("Ogień i wybaczenie"), która opowiada historię opętania młodej dziewczyny. Jak łatwo się domyślić, aby nakręcić klip w kościele, muzycy mieli zgodę proboszcza parafii. Fakt, że tak skandaliczny i mroczny teledysk grupy muzycznej wrogo nastawionej do chrześcijaństwa powstał w kościele, wywołał oburzenie części wiernych, a także- świdnickiej kurii. Ksiądz dr Daniel Marcinkiewicz, rzecznik kurii pisze w oświadczeniu, że proboszcz parafii w Ścinawce Średniej wyraził zgodę na nagranie klipu w kościele "w dobrej wierze", a muzycy nadużyli jego zaufania.

"W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni, zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię. Wobec powyższego Ksiądz Proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni oraz oświadcza, że zdecydowanie jest przeciwny wykorzystywaniu kościoła i innych miejsc sakralnych do celów naruszających świętość i profanujących te miejsca."-czytamy w oświadczeniu.

Czy rzeczywiście coś takiego powinno mieć miejsce w kościele? Ciekawe również, czy ksiądz wiedział w ogóle, co to za zespół.

yenn/Fakt.pl, Fronda.pl

www.fronda.pl/a/skandal-probosz…
Napisz komentarz
stanislawp
@predex to
Ta wacula to stara baba po zawodowce, nieuk, tlumok,
Ten debil umyslowy wyklada ewolucje Malpy na kanale katolickim
Zaleca tez szczepienia z jadu zmiji dla kazdego dziecka po urodzeniu
Napisz komentarz
stanislawp
.A Kiedy nasze myśli bywają negatywne agresywne i prymitywne to przywołujemy do swojego życia dusze z tego poziomu w jakim znajduje się obecnie nasz umysł. t.z.n Niższy duch może być demonem, który nigdy nie został wcielony i jest duchem błądzącym . Dusza demoniczna, która została wcielona to człowiek, który był negatywny w życiu, i po śmierci poszedł na swój poziom duchowy.
@wacula25@wp.pl
Więcej
Napisz komentarz
Siula Piszesz że -[Piękno inaczej wygląda!]--A to prawda że Każde piękno inaczej wygląda, to natomiast ukazuje ohydę profanacji i walki demona o dusze ludzką człowieka .A Kiedy nasze myśli bywają negatywne agresywne i prymitywne to przywołujemy do swojego życia dusze z tego poziomu w jakim znajduje się obecnie nasz umysł. t.z.n Niższy duch może być demonem, który nigdy nie został wcielony i jest … Więcej
Napisz komentarz
jadwiska
Święty Janie Mario Vianneyu z podziwem wspominamy twoje oderwanie się od rzeczy doczesnych, głęboką pokorę i akceptację upokorzeń; twoje męstwo w przeciwnościach i atakach szatana; twoją czystość, zjednoczenie z Bogiem i miłość do Eucharystii; twoje współczucie dla wszystkich ludzi, zwłaszcza dla chorych, ubogich i grzeszników. Przyjdź z pomocą kapłanom z naszej parafii pw. św. Marii Magdaleny … Więcej
Napisz komentarz
justuss
ten ksiądz, to albo głupi albo satanista
Napisz komentarz
stanislawp
Czy to ks. Włodzimierz Dmitrów?
Napisz komentarz
Tymoteusz
„(...) Ksiądz Proboszcz wyraża ubolewanie (...)”

Wypadałoby odprawić przynajmniej 40-to godzinne nabożeństwo pokutne wynagradzające na kolanach przed Najświętszym Sakramentem za profanację kościoła, a przede wszystkim właśnie Pana Jezusa.

Oczywiście pieniądze otrzymane „w dobrej wierze” od „zespołu” powinny być w całości przekazane na cele charytatywne, np. na dowolną fundację pro-life … Więcej
Napisz komentarz
tekla
Czy księdzu zapłacono za udostępnienie kościoła? To bardzo prawdopodobne. Czy jest tak niefrasobliwy, że nawet nie sprawdził w internecie, co to za zespół? Jeśli tak, nie powinien być proboszczem.
Napisz komentarz
stanislawp
Siula 4 minuty temu

wacula25@wp.pl Kapela satanistyczna profanuje kościół, a ty piszesz o tym, że "teledysk jest piękny".

===

re

Ta małpa powinna być ubrana w kaftan bezpieczeństwa bo chodzi i chwali się że ma kości ogonowe od małpy, a jego pra-pra dziadek skakał po drzewach... matoł!
Napisz komentarz
stanislawp
grafix 3 godziny temu

Z kuriami i proboszczami różnie bywa. Np. kard. Nycz wyraził zgodę na satanistyczny pokaz mody sataniście i homoseksualiście Bieniowi w Kościele na Nowolipkach, gdy proboszcz był na pielgrzymce w Ziemi Świętej.

======

re

podaj namiary

Bień? I don"t think so
Napisz komentarz
Teledysk muzyczny ten jest przesiąknięty powyższą symboliką . Pokazującą wiele prawdy i oczywistych faktów, które są prawdziwe i dają do przemyślenia walki sił demona o duszę ludzką . My jesteśmy , Bożym Narodem,na tej kuli ziemskiej gdzie celem naszym jest uświęcanie duszy naszej w drodze do nieba ,a zwłaszcza podczas mszy św. jednak miłości towarzyszą jedyne piękne i radosne uczucia. Gdy nagl… Więcej
Napisz komentarz
grafix
Z kuriami i proboszczami różnie bywa. Np. kard. Nycz wyraził zgodę na satanistyczny pokaz mody sataniście i homoseksualiście Bieniowi w Kościele na Nowolipkach, gdy proboszcz był na pielgrzymce w Ziemi Świętej.
Napisz komentarz
Weronika..S
Proboszcz przeprasza wiernych, a co z zadośćuczynieniem Bogu względem profanacji kościoła katolickiego, bo wg mnie, i nie tylko, była to profanacja.
Napisz komentarz
No ten teledysk jest piękny ukazujący prawdę Bożą walki demona z świętością .To prawda? . To że starało się powstrzymać dzieci przed oglądaniem sprośnych tych teledysków i takich praktyk bluźnierczych, które stoją w poważnej sprzeczności z prawem Bożym. Dla Boga każde istnienie ludzkie jest cenne, jest święte. A chce się powiedzieć Gdzie się podziałeś, mój dobry Boże? .Czasem nasze modlitwy … Więcej
Napisz komentarz
adan2
Czy rzeczywiście coś takiego powinno mieć miejsce w kościele? Ciekawe również, czy ksiądz wiedział w ogóle, co to za zespół.
======================
warto też zauważyć ,zanim wyleje się wiadra pomyj ,ile w tym teledysku jest scen z tego kościoła i jakie to są sceny
Napisz komentarz
VRS
To że ów duchowny dalej tytułowany jest jako Proboszcz świadczy o totalnym bezwładzie i olewactwie tamtejszej kurii. Bynajmniej nie w "dobrej wierze."
Napisz komentarz
borgan
Niech swoją plebanie udostępni komu chce, ale wara od miejsca świętego, które należy do Boga.
Napisz komentarz