Język
Wyświetlenia
1,5 tys.
ledun 4 1

Powstanie Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku? Jest reakcja MSWiA

Wczoraj rmf24.pl opublikowało felieton ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Dotyczy on budowy Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku. Sponsorem przedsięwzięcia ma być Arabia Saudyjska.

"Zleciłem odpowiednim departamentom w @MSWiA_GOV_PL monitorowanie tej sprawy" - napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński. "Nie wydaje mi się, aby odlegli kulturowo, mentalnie, historycznie i geograficznie ortodoksyjni saudyjscy wahabici mieli wspierać polskich Tatarów, którzy zawsze mogli liczyć na wsparcie własnej Ojczyzny" - zareagował na Twitterze szef resortu.

"W Białymstoku wybudowane zostanie bardzo okazałe Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji. Nie było może w tym nic dziwnego, gdyby nie informacja, że sponsorem tej inwestycji jest Arabia Saudyjska, a ściślej mówiąc jej król Muhammad ibn Salman, noszący tytuł Strażnika Dwóch Świętych Meczetów. Dlatego też owo centrum będzie nosić jego imię - napisał w swoim felietonie ks. Isakowicz-Zaleski. Informacja ta wywołała pewną konsternację. Była też kuluarach spotkania mocno dyskutowana. Także w dniach następnych w mediach społecznościowych. Muzułmańska Arabia Saudyjska jest bowiem krajem nietolerancyjnym wobec innych religii, które na jej terenie są całkowicie stłamszone. Chodzi przede wszystkim o katolików i wyznawców innych odłamów chrześcijaństwa, którzy nie mogą ani budować swoich świątyń, ani publicznie wyznawać swojej wiary" - pisał ks. Isakowicz Zaleski.

Podkreślił szacunek, jakim darzy środowisko Tatarów oraz upomniał o ich prawie do pielęgnowania i kontynuowania swoich tradycji.

"Jednak doświadczenia innych części Europy wskazują, że ich uzależnienie od radykalnego odłamu islamu z Arabii Saudyjskiej niesie niebezpieczeństwo, tak dla państwa polskiego, jak i dla nich samych" - zauważył duchowny.

Cały felieton ks. Isakowicza-Zaleskiego można przeczytać TUTAJ.

Źródło: rmf24.pl

telewizjarepublika.pl/powstanie-muzul…
VRS
Nie wydaje mi się by odległy mentalnie od M. Kijowskiego i środowiska kodowego, J. Brudziński, który zawsze mógł liczyć na wsparcie własnej partii, był idiotą. A co wam się nie wydaje? - zapraszam do dyskusji.
predex
Bardzo dobry pomysl pod warunkiem ,że w Arabi Saudujskiej powstanie podobne centrum kultury chrzescijańskiej, i przywrócą wszelkie prawa obywatelskie chrzescijanom i kobietom.

Przeciez to takie proste i logiczne, a popatrzcie nw UE tego nie ponimajet.